League of Legends League of Legends Haberleri

Kuzey Amerika LCS’te 4. hafta tamamlandı

Kuzey Amerika LCS’in 4. haftasında yine çekişmeli maçlar yaşandı ve bu hafta, geçen haftaya göre daha önemli ve sürpriz maçlara sahne oldu. Haftanın en merakla beklenen maçları ise kuşkusuz Team SoloMid vs Team Liquid ile Counter Logic Gaming vs Cloud 9 maçlarıydı. Bu haftanın sürpriz yaratan takımı Enemy Esports, hayal kırıklığı yaratan takımı ise Team Liquid oldu. Maçlara dair öne çıkan detayları aktarmaya başlamadan önce, toplu sonuçlara bir göz atalım;

sonuclar sonuclar2

Öne çıkan detaylar ile devam edelim:

  • Yaz mevsiminin en yükselişte performansını yaşayan takım olan Team Dignitas, Team Liquid ve Team Impulse gibi önemli rakiplerle karşılaştı. Haftanın ilk maçını Team Impulse ile oynayan ekip, orta koridor oyuncuları Shiptur ve özellikle de üst koridor oyuncuları Gamsu’nun yüksek performansıyla oyunu kazanmayı başardı. Maç sonunda takımının 21 skorunun hepsinde rol alan Gamsu ise ne kadar önemli ve dikkat edilmesi bir oyuncu olduğunu bizlere gösterdi. Haftanın ikinci maçında Team Liquid ile karşılaşan ekip maçın başını tamamen istedikleri gibi geçirdiler ve bu avantajı çok iyi bir şekilde kullanıp maçı kazanarak haftayı 2-0 ile kapattılar.
  • Sezonun belki de en büyük hayal kırıklığını yaşayan Cloud 9 ekibi bu haftayı 0-2 ile bitirerek kötü performansına devam etti. Haftanın ilk maçında Enemy Esports ile karşılaşan C9, bu maçta belki de yaz mevsiminin en kötü performansını gösterdi ve maçı ağır bir şekilde kaybetti. Haftanın ikinci maçında ise ligin geleceği açısından önemli bir maç olan Counter Logic Gaming ile karşılaşan C9, her ne kadar elinden geleni yapsa da maçın kontrolünü eline alan Counter Logic Gaming karşılaşmayı kazandı. Hayal kırıklığı yaşamaya devam eden C9’da takım içi iletişim ve shotcaller sorununun devam ettiğini bir kez daha görmüş olduk.
  • Ligin zirvesinde bulunan Counter Logic Gaming her zamanki iyi performansına devam edip bizleri şaşırtmadı. Haftanın ilk maçında Team Dragon Knights ekibiyle karşılaşan CLG, maçın erken safhasını her ne kadar istediği gibi geçirmese de üst koridor oyuncuları ZionSpartan’ın güzel oyunuyla oyunun orta aşamasını kontrolleri altına aldılar ve maçtan galip gelen taraf oldular. Haftanın ikinci maçında Cloud 9 ile karşılaşan CLG bu maçta da kontrolü eline alan taraftı. Cloud 9’a istediği şeyleri yaptırmayan ekip, parmağındaki dikişlere rağmen harika oynayan ve güzel oyununu son takım savaşında attığı pentakill ile süsleyen Doublelift önderliğinde vadiden galip ayrılan taraf oldu ve haftayı 2-0 ile kapattı.
  • Ligin zirvesi için önemli aday olan Team SoloMid ise bu hafta ligin yükselişte olan Team Liquid ve Gravity takımlarıyla karşılaştı. Team Liquid ile yaptığı haftanın ilk maçında, oyunun başında ipleri her ne kadar TL’in eline verseler de alınan güzel kararlar, Bjergsen’in her zaman olduğu gibi güzel performansı ve oyuncunun takımını sırtlamasıyla maçı kazanan taraf TSM oldu. Haftanın diğer maçında ise ligin bir diğer başka yükselişte olan takımı Gravity ile karşılaşan TSM, bu sefer oyunun erken safhasını iyi geçirmesine karşın oyunun orta safhasına geldiğimizde elindeki avantajı tam anlamıyla kullanamadı. Fakat Gravity ekibinin yaptığı hataları değerlendirerek galip geldiler ve haftayı 2-0 ile bitirdiler.
  • Yaz mevsiminin bir başka yükselişte performansıyla dikkatlerimizi çeken Team Liquid için ise bu hafta hayal kırıklığıyla sonlandı. Haftanın ilk maçını TSM ile oynayan TL ekibi maça her ne kadar güzel başlasa da yaptıkları ufak hatalar ile rakibinin bu hatalardan yararlanmasını engelleyemedi ve başa baş giden maçı bu mevsim harikalar yaratan üst koridor oyuncuları Quas’ın çabalarına rağmen kaybettiler. Haftanın diğer maçında ise bizleri ligin iki yükselişte ekibi olan Team Liquid ve Team Dignitas maçı bekliyordu. Başa baş giden ve büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada maçı kazanmaya çok yakınken yapılan savaşı kaybeden Team Liquid, maçı da kaybetti ve haftayı 0-2 ile kapatmasına rağmen, bizlere, yenilseler de çok iyi bir performans sergilediklerini göstermiş oldular.
  • Geçen mevsime göre bu mevsim daha iyi işler yapan Gravity ekibi, takımda yapılan değişikliklerin meyvesini almaya devam ediyor. Team8 ile karşılaşan Gravity, ligde kötü performans sergileyen rakibini yenip, haftanın diğer maçında ise ligin zirvesinde bulunan Counter Logic Gaming’e yenilerek haftayı 1-1 bitirdi ve playoff şansı için önemli bir adım attılar.
  • Ligin orta sırasında bulunmaya devam eden Team Impulse ise geçen haftaki 1-1’lik sonucun ardından bu haftada istediği sıçramayı tam olarak yapamadı. Team Dignitas ve ligin yeni takımı olan Enemy Esports ile karşılaşan ekip, Team Dignitas’a karşı pek iç açıcı performans sergileyemedi. XiaoWeiXiao’nun etkisiz oyunu maçı kaybetmelerindeki önemli etkenlerden biriydi. Bir diğer rakibi Enemy Esports’a karşı ise Apollo’nun etkili performansı ve güzel takım oyunu ile maçı kazanıp haftayı 1-1’lik sonuç ile kapattılar. Team Impulse kendisinden beklenilen o sıçramayı bizlere ne zaman gösterecek bekliyoruz.
  • Lige bu mevsimde yükselen ve henüz galibiyeti bulunmayan Team Dragon Knights, bu hafta da kötü sonuçlar almaya engel olamadı. Haftanın ilk maçını CLG ile oynayan TDK, güçlü rakibine karşı güzel performans gösterdi. Ekip, diğer maçta ise Team8 ile karşılaştı. CLG maçındaki gibi maça ortak olan TDKi iki maçta da güzel oynamasına rağmen tecrübesizliğinin kurbanı oldu ve haftayı 0-2 ile bitirerek ligin sonuncu takımı olmaya devam etti.
  • Geçen hafta yaşadığı 0-2’lik kötü performanstan sonra Enemy Esports bu hafta daha iyi bir görüntü çizerek haftayı 1-1 ile kapattı. Haftanın ilk maçını Cloud 9 ile oynayan ekip, oyun başında yaptığı doğru hamlelerle maçı oyunun orta safhasına çok iyi bir şekilde taşıdı ve oyuna hakim olan taraf oldu. Orta koridor oyuncuları Innox ve üst koridor oyuncuları Flaresz’in iyi performansları ile Cloud 9 gibi önemli bir takımı yenerek haftanın sürprizini yaşattılar. Haftanın ikinci maçında Team Impulse ile karşılaşan ekip, bu maçta her ne kadar zaman zaman öne geçmeyi başarsa da ufak hatalarla maçı kaybetti. Team Impulse’a yenilmiş olsalar da, lige yeni çıkan takım olmalarına rağmen iyi bir görüntü çizdiler.
  • Ligin bir diğer sıralamada alt tarafta bulunan Team8 takımı, haftayı TDK ve Gravity ile yaptığı maçlarla kapattı. Gravity maçında kötü performans sergileyen T8 için mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Diğer maçında ise ligin sıralamada en altında bulunan iki takımın karşılaşmasını izledik başa baş geçen maçta T8, TDK takımını yenerek haftayı 1-1 bitirdi.

4.hafta maçlarının sonrasında oluşan takım sıralaması şu şekilde;

sıralama

Gelecek haftanın programı ise şu şekilde;

gelecek fikstur gelecek fikstur2

Kuzey Amerika LCS 5. hafta maçlarını 27-28 Haziran tarihlerinde lolesports adresinden izleyebilirsiniz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir