League of Legends League of Legends Haberleri

Latin Amerika’nın iki bölgesinde final heyecanı yaşanıyor

Latin Amerika’da League of Legends heyecanı, bölgenin kuzey ve güney kesiminde farklı liglerde yaşanıyor. Meksika ve Orta Amerika ülkeleri LLN adlı ligde mücadele ederken, Brezilya dışındaki Güney Amerika ülkeleri CLS’te boy gösteriyor.

LLN – Latin Amerika Kuzey

Yarı Finaller
14 Ağustos Lyon Gaming- Just Toys Hawoks
15 Ağustos Infınity eSports – Predators eSports

Final: 26 Ağustos

LAN’da bu gece ve yarın oynanacak seriler ile yarı final heyecanını geride bırakacağız. Adını Wildcard turnuvalarında sıkça işittiğimiz Lyon Gaming, lig aşamasını domine ederek geldiği mevsim finallerinde mutlak favori konumunda. Lig kurulduğundan beri yapılan üç mevsim finalinin tümünde şampiyonluk sevinci yaşayan Meksika’nın Aslanları’nın bu yıl da kupayı  kaldırmalarına kesin gözüyle bakılıyor. Rakibi Just Toys Hawoks her ne kada geçen mevsimin finalisti olsa da bu yıl onlari çin bir hayal kırıklığı olarak geçiyor ve büyük bir fark yaratmaları beklenmiyor.

Infinty ve Predators bu sezonun iki sürpriz ekibiydi. Puan tablosunda son haftalara kadar Lyon Gaming’i zorlamayı başardılar. Özellikle Kosta Rika temsilcisi Infinity eSports, Lyon Gaming’e lig aşamasında ecel terleri döktürmeyi başardı. Fakat gene de bu ekibin finalde Lyon Gaming karşısında bir mucize yaratması beklenmiyor. Latin Amerika’nın kuzey cephesinde şampiyon uzun süredir belli, sadece resmileşmesi bekleniyor.

CLS – Latin Amerika Güney

Final
19 Ağustos: Kaos Latin Gamers – Isurus Gaming

Şampiyonluk Ligi’nin final heyecanı yaşadığı gün, bir başka büyük heyecan da Güney Amerika’da olacak. CLS, 13 bölge arasında en zayıf görünen lig. Uluslararası sahnede pek bir başarıları yok. Başarıdan daha öte, onların diğer bölgeler karşısında aldıkları bir kaç galibiyet dahi büyük bir sürpriz olarak değerlendiriyor.

Kaos Latin Gamers lig aşamasını lider tamamlayarak direkt olarak finale yükselmeye hak kazanmış, Isurus Gaming ise final biletini yarı finalde Furious Gaming’i mağlup ederek almıştı. İki ekibe de kulaklarımız uluslararası turnuvalardan alışık. Fakat Kaos Latin Gamers son iki mevsimdir ligi domine ediyor ve Isurus’un şampiyonluklarını eski, güzel bir anı olarak tutuyor. Bu finalde de bir değişiklik beklenmiyor; Kaos Latin Gamers Vadi’ye mutlak favori olarak iniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir