League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2016 Sezonu 2. Hafta Maçları

League of Legends profesyonel sahnesinin en kaliteli liglerinden olan LCK, sezonun ikinci haftasında da oldukça çekişmeli geçen ve sürpriz sonuçların yer aldığı maçlara sahne oldu.

Haftanın ilk gününde Samsung Galaxy – Longzhu Gaming ve E-mFire – Jin Air serileri oynandı. Günün ilk serisinde Longzhu ekibi, Samsung Galaxy’yi yenerek seride 1-0 öne geçmeyi başardı. İkinci maçta üç inhibitörü de açık olan Samsung Galaxy, son takım savaşını kazanarak seride durumu 1-1’e getirdi. Kazananın belirleneceği serinin son maçında üst koridorda 2. maçta olduğu gibi yine Poppy tercihi yapan Samsung Galaxy ekibi bu maçı da kazandı ve seride 2-1 öne geçerek galibiyete uzanan taraf oldu. Günün ikinci serisinde ise iki maçta da orta koridor Lux seçimi yapan E-mFire ekibi, Jin Air’e boyun eğdi ve günü mağlubiyetle kapattı. Jin Air ise bu seriyi kazanarak ligdeki ikinci galibiyetini almış oldu.

İkinci günün ilk serisinde KT Rolster ve ROX Tigers ekipleri karşı karşıya geldi. İlk maçı kazanan ROX Tigers, ikinci maçta yaptığı hatalar ile KT Rolster ekibinin seriyi 1-1’e getirmesini sağladı. Buna rağmen son maçta iyi bir oyun ortaya koyan ROX Tigers, mücadeleyi kazanarak seride 2-1 öne geçti ve günü galibiyetle kapatmayı başardı. Günün ikinci serisinde ilk maçı kazanan Sbenu Sonicboom ekibi, orta koridor Kindred tercihi yaptığı ikinci ve yine orta koridorda Jayce seçtiği üçüncü maçlarda CJ Entus’a boyun eğdi ve seriden mağlubiyetle ayrılan taraf oldu.

Haftanın üçüncü günü Samsung Galaxy – SKT T1 ve Afreeca Freecs – Jin Air serilerine sahne oldu. İlk serinin 46 dakika süren ilk maçında SKT ekibi rakibini mağlup ederek 1-0 öne geçti. Samsung’un orta koridor Varus tercihine Faker’ın Lulu seçimiyle karşılık veren SKT, ikinci maçı da kazanarak günü galibiyetle kapattı. Günün ikinci serisinde ise eşitlik bozucu 3. maça gidildi ve tam 62 dakika süren mücadeleyi üst koridor Morgana tercihi yapan Jin Air Green Wings ekibi kazanarak günü galibiyetle tamamlamış oldu.

Haftanın son gününde Sbenu Sonicboom ekibini mağlup etmeyi başaran E-mFire ile Longzhu Gaming’i mağlup eden ROX Tigers günü galibiyetle kapatan taraflar oldu.

Oynanan 8 seri ile tamamlanan ikinci hafta sonunda LCK’da puan durumu şu şekilde oluştu:

asd23asd

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir