League of Legends

LCK 2016 Bahar Mevsimi şampiyonu SK Telecom T1 oldu

Sezona kötü başlamasına ve kadro değişikliklerinden bir türlü yararlanamamasına rağmen finale kadar gelmeyi başaran SK Telecom T1, normal sezonda sadece bir yenilgi alan Rox Tigers’ı 3-1 yendi ve LCK 2016 bahar mevsimi şampiyonu oldu. Takım, önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan MSI 2016’da LCK’yi temsil etme hakkını da kazandı.

Son Dünya Şampiyonu SK Telecom T1, büyük bir başarı göstererek üçüncü kez üst üste LCK şampiyonu olmayı başardı. Öncelikle Jin Air’i 3-1 geçen takım, ardından KT’i 3-0 geçerek mevsim boyunca kötü oynamalarına rağmen hala çok iyi bir takım olduklarını kanıtlamıştı. Final serisinde Rox Tigers ile karşılaşan SKT, yenildikleri ikinci karşılaşma da dahil harika bir seri çıkardı. İlk maçta Zilean-Tahm Kench ile Kindred ve Ezreal’i koruyan bir kompozisyon oluşturan takım, seriye rahat bir galibiyetle başladı. İkinci karşılaşmada ise Corki-Ezreal ikilisini durduramayan takım karşılaşmayı kaybetse de bir takım olarak hareket etti ve ağır bir yenilgi almadı. Serinin üçüncü ve dördüncü karşılaşmalarında Vel’Koz ve Cassiopeia gibi geleneksel olmayan meta dışı seçimler yapmasına rağmen harika takım savaşı oynayan SKT, seriyi 3-1 kazanarak şampiyon oldu.

Bilindiği üzere Dünya Şampiyonu olan bir takım şu ana kadar üst üste iki defa şampiyonaya gidemedi. Oynadığı oyun ile eski gücüne git gide yaklaşan SK Telecom için 2016 Bahar Mevsimi’nden sonra MSI’ya katılmak büyük bir başarı. Takımın hataları olsa da, SK Telecom T1, bir kez daha Kore’nin en iyi takımı olduğunu kanıtladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.