League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2016 Sezonu 10. Hafta Maçları

Kore Ligi LCK’da 10. hafta, oynanan sekiz serinin ardından tamamlandı. Rox Tigers fırtınası esmeye devam ederken, Jin Air de önemli bir yara aldı.

Haftanın ilk serisinde SK Telecom ile Jin Air Green Wings karşı karşıya geldi. Ligde SKT’nin üç basamak üstünde bulunan Jin Air, istediği oyunları ortaya koyamayınca mücadeleden yenilgiyle ayrılan taraf oldu. İlk maçta Jin Air adına Kuzan orta koridor Azir tercihinde bulundu ve mücadeleyi 1-6-1 ile tamamladı. Buna karşılık Faker da ikinci maçta Azir seçimi yaptı ve 10-1-4 gibi bir istatistikle maçı tamamlamayı başardı. Bu maçın ardından Jin Air ligdeki dördüncü mağlubiyetini almış oldu. İlk günün ikinci serisinde ise Afreeca Freecs, ligin zayıf ekiplerinden Kongdoo Monster’ı 2-1 ile geçerek ligdeki galibiyet sayısını dörde çıkarmış oldu.

İkinci gün Longzhu Gaming – CJ Entus ve Sbenu Sonicboom – KT Rolster serileri oynandı. Sık sık Azir, Kindred ve Poppy tercihlerinin yapıldığı mücadelelerden CJ 2-1, KT ise 2-0 ile galibiyete uzanan ekipler oldular. KT Rolster dokuzuncu galibiyetini alırken, CJ Entus sekizinci galibiyetini alarak ligde KT’yi takibini sürdürdü.

Üçüncü gün SK Telecom – Rox Tigers serisiyle başladı. Geçtiğimiz hafta ligdeki ilk mağlubiyetini alan Rox, ligin en popüler takımı SKT’yi 2-0 ile zorlanmadan geçmeyi başardı. İki maçta da LeBlanc alan Kuro, Azir ve Zed oynayan Faker’ın etkisiz bir oyun ortaya koymasına sebep olarak galibiyette büyük pay sahibi oldu. Günün ikinci serisinde ise Afreeca Freecs güçlü rakibi Samsung Galaxy’yi mağlup ederek ligdeki galibiyet sayısını beşe yükseltmiş oldu.

Haftanın son günü ligin en zayıf iki takımının mücadelesiyle başladı. Ligde galibiyeti bulunmayan Sbenu Sonicboom, Kongdoo Monster’ı mağlup ederek moral bulmuş oldu ve bir üst sıraya yükselerek rakibini sıralamada yakalamayı başardı. Haftanın ve günün son serisinde ise Jin Air, CJ Entus’u mağlup etmeyi başararak ligdeki 10. galibiyetini almış oldu. CJ Entus ise sıralamada rakibini yakalama şansını iyi kullanamadı.

10. haftanın sonunda LCK’da oluşan puan durumu şöyle:

srıara

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir