League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2016 Sezonu 11. Hafta Maçları

Kore Ligi LCK’da 11. hafta, oynanan sekiz serinin ardından tamamlandı. Rox Tigers ve SKT T1 haftayı ikide iki ile kapatırken Jin Air aldığı mağlubiyet ile hemen ardındaki rakipleriyle arasındaki puan farkının kapanmasına sebep oldu.

Haftanın ilk günü, Samsung Galaxy ve Sbenu Sonicboom arasında oynanan seri ile başladı. Zayıf rakibine karşı etkili oyunlar ortaya koyan Samsung, seriden 2-0 ile galip ayrılmayı başardı. Günün ikinci serisinde lider Rox Tigers, CJ Entus ile karşılaştı ve rakibini adeta ezerek mağlup etmeyi başardı. Kuro ve Smeb’in etkili oyunları bu farklı galibiyette büyük rol oynadı.

Haftanın ikinci gününde KT Rolster, Afreeca Freecs’e mağlup olarak SKT’nin kendisiyle üçüncülük koltuğuna ortak olmasına izin vermiş oldu. Bunun yanında serinin ilk maçını kaybeden ancak inanılmaz bir geri dönüşe imza atmayı başaran Afreeca Freecs’te orta koridor Mickey’nin Yasuo tercihi ilk maçta etki gösteremedi. Günün ikinci serisinde SKT T1, Longzhu Gaming’i mağlup etti ve ikinci maçta Azir oynayan Faker, 1-0-10’luk etkileyici bir performans ortaya koymayı başardı.

Üçüncü gün, Rox Tigers’ın Kongdoo Monster’ı bozguna uğrattığı seri ile başladı. Rakibinin maç kazanmasına izin vermeyen Rox’ta Kuro, orta koridor Kassadin tercihinde bulundu ancak Kassadin güçlenemeden oyun sona erince, başarılı oyuncu pek etkili olamadı. Günün ikincilik yarışında büyük bir öneme sahip diğer serisinde ise Samsung Galaxy, ligin formda ekibi Jin Air’i mağlup etmeyi başardı. Jin Air 10 galibiyette kalırken, Samsung 9. galibiyetini almış oldu.

Haftanın son gününün ilk serisinde SKT T1, CJ Entus ile karşı karşıya geldi. Seriden 2-0 ile galip ayrılan SKT, haftayı, sıralamada gerisinde başladığı CJ’in önüne geçerek 3. sırada tamamlamayı başardı. İkinci maçta Faker orta koridor Fizz tercihinde bulundu ve 1-3-6’lık bir performans ortaya koydu. Günün ve haftanın son serisinde Sbenu Sonciboom ile karşılaşan Afreeca Freecs, 2-1 ile galibiyete uzanan taraf oldu.

Bu hafta LCK’de özellikle Maokai, Varus, Sivir, Azir ve Gnar çok fazla tercih edildi. Önümüzdeki haftalarda bu şampiyonları diğer liglerde ve turnuvalarda sıklıkla görmemiz muhtemel. 11. haftanın ardından LCK’de oluşan puan durumu ise şu şekilde:

lck.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir