League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2016 Sezonu 12. Hafta Maçları

Kore ligi LCK’de 12. Hafta maçları, oynanan sekiz serinin ardından tamamlandı. Haftanın dikkat çeken noktaları orta koridor Malzahar seçimi, Rox’un yenilgisi ve Sbenu Sonicboom’un Longzhu’yu mağlup etmesi oldu.

Haftanın ilk serisinde ligin lideri Rox Tigers ile KT Rolster karşı karşıya geldi. İlk maçı kaybeden Rox, ikinci maçta üç nişancılı kompozisyon kurdu ve orman Kindred, orta koridor Varus ve nişancı Jhin seçimlerinde bulundu. Seriye 1-1’e getirmeyi başaran Rox, orta koridor Malzahar seçimi yapan KT’e karşı üçüncü karşılaşmayı da kaybedince, ligdeki ikinci mağlubiyetini almış oldu. Günün ikinci serisinde ise Logzhu Gaming, güçlü rakibi Samsung Galaxy’yi mağlup etmeyi başardı ve rakibiyle arasındaki puan farkını düşürdü. İlk maçta Longzhu adına orta koridor Jayce tercihinde bulunan Coco, mücadeleyi 5-0-4 ile tamamlamayı başardı.

İkinci günün ilk serisinde Afreeca Freecs, güçlü rakibi Jin Air Green Wings’i mağlup etmeyi başararak son haftalardaki çıkışını sürdürdü. Nişancı ağırlıklı kompozisyonlar kuran Afreeca, oyuncularının da etkili performansı ile birlikte galibiyete uzanan taraf oldu. İkinciliği KT ile paylaşan SKT, bu hafta Kongdoo karşısında rahat bir galibiyet alırken, üçüncü günün ilk maçında Sbenu, sürpriz bir şekilde LZ’yi 2-0 ile geçmeyi başardı. Üçüncü günün son maçında ise KT, etkili bir oyun ile CJ’i 2-0 geçti.

Haftanın son gününde SSG ile karşılaşan SKT, ilk maçı kaybetmelerine rağmen seriyi 3-1 kazandı ve ikinci sıradaki yerini korudu. Haftanın son karşılaşması ise lig birincisi ROX Tigers ile Afreeca Freecs arasında oynandı. Harika bir seri geçiren Smeb, Ekko ile takımını sırtlayan oyuncu olurken, ROX seriyi 2-0 kazanmayı bildi.

12. haftanın ardından ligdeki puan durumu ise şu şekilde:

lck 12

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir