League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2016 Sezonu 13. Hafta Maçları

LCK’de normal sezon bu hafta oynanan 8 serinin ardından tamamlandı. Rox Tigers sıralamada zirvede yer alıyor.

Haftanın ve günün ilk serisi, ligin en formda ekibi Afreeca Freecs ile Logzhu Gaming arasında oynandı. Rakibini 2-1 ile geçmeyi başaran Afreeca’da ikinci maçta LirA ormanda Kha’Zix tercihi yaptı ama etkili olamadı. Son maçta ise üst koridor Gragas seçen Afreeca, ikssu’nun 2-0-7’lik etkili oyunu sayesinde maçı ve seriyi kazanmış oldu. Günün ikinci serisinde KT Rolster ve SKT T1 karşılaştı. Ligi ikinci sırada bitiren takımın bir anlamda belli olacağı bu seriyi 2-0 ile kazanan KT, rakibinin sıralamada kendisini yakalamasına izin vermedi. İlk maçta Ssumday üst koridor Kennen tercihi yaparken, orta koridora Karma alan Faker ise çok kötü bir maç çıkardı ve 1-7-8 ile oynadı.

İkinci günün ilk serisinde Rox Tigers ile Jin Air Green Wings kozlarını paylaştı. Lider Rox, rahat iki oyunun ardından seriden galibiyetle ayrılmayı başardı. Smeb ve PraY’in etkili oyunlarıyla kazanan Rox’ta Kuro ikinci maçta orta koridor Jarvan tercihinde bulundu ancak kötü bir performans ortaya koydu. Günün son serisinde ise Samsung Galaxy ve Kongdoo Monster karşı karşıya geldi. Samsung, güçsüz rakibini yenmekte zorlanmadı ve ligi 10 galibiyetle noktaladı.

Haftanın üçüncü günü Afreeca Freecs ve CJ Entus karşılaşması ile başladı. Sangyoon, LirA ve ikssu’nun etkili oyunları Afreeca’ya galibiyeti getirdi ve son zamanların formda takımı ligi mükemmel bir yükselişle 4. sırada tamamlamayı başardı. Günün ikinci maçında ise SKT T1, ligin zayıf ekiplerinden Sbenu Sonicboom ile karşılaştı ve seriden 2-0 ile galip ayrılmayı başardı. İki gün önce çok kötü performans ortaya koyan Faker, ikinci maçta yaptığı Twisted Fate tercihi ile takımının maçı kazanmasında söz sahibi oldu. Bu sonuçla birlikte SKT ligi 3. sırada tamamladı.

Haftanın son gününde ilk seri KT Rolster ile Kongdoo Monster arasında oynandı. 2-1 KT’nin galibiyetiyle tamamlanan seride Fly ilk iki maçta yaptığı Zilean orta koridor tercihi ile etkili oldu. Böylece KT ligi Rox Tigers’ın ardından ikinci sırada tamamlamayı başardı. Günün, haftanın ve normal sezonun son serisinde Jin Air ile karşılaşan Longzhu Gaming, mücadeleden galibiyetle ayırldı ve CJ Entus’u yakalayarak ligi 7. sırada tamamlamış oldu. Jin Air ise bu maçtan mağlubiyetle ayrılınca ligde iki takımla birlikte 4. sırayı paylaşmak zorunda kaldı.

Kore Ligi LCK’de normal sezon sonunda oluşan puan durumu şu şekilde:

Ekran Alıntısı

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir