League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2016 Sezonu 3. Hafta Maçları

Çekişmeli müsabakalara sahne olan LCK’da 3 hafta, oynanan sekiz seri ile tamamlandı.

Birinci günün ilk serisinde Sbenu Sonicboom ekibiyle karşılaşan Afreeca Freecs, ilk iki maçı da kazanarak rakibini mağlup etti ve ligdeki ilk galibiyetini kazanmış oldu. Günün ikinci serisi ise büyük bir mücadeleye sahne oldu ve ligin flaş ekibi ROX Tigers, güçlü rakibi SKT T1’i ilk maçı kaybetmesine karşın, son iki maçı kazanarak mağlup etmeyi başardı. Serinin son maçında SKT T1 adına Faker, orta koridorda Quinn oynadı ancak galibiyeti getirmeyi başaramadı.

Haftanın ikinci günü çekişmeli maçlara sahne oldu. Günün ilk serisinde CJ Entus ile karşılaşan Jin Air, rakibini mağlup ederek ligdeki galibiyet sayısını dörde çıkarmış oldu. Günün ikinci serisinde ise KT Rolster, güçlü rakibi Samsung Galaxy’yi etkileyici iki oyunun ardından mağlup etmeyi başardı. Bu mücadelenin ardından KT Rolster galibiyet sayısını üçe çıkarıp Samsung Galaxy ile eşitlemiş oldu.

Üçüncü günde ligin güçlü ekibi SKT T1, e-mFire ile karşı karşıya geldi. İlk maçı kazanan SKT T1 ekibi, e-mFire’ın eşitliği yakalamasının önüne geçemedi ancak üçüncü maçı da kazanarak seriden galibiyetle ayrılmayı başardı. Günün ikinci serisinden, iki maçta da nişancı rolünde Sivir tercihi yapan Afreeca Freecs’i mağlup etmeyi başaran Longzhu Gaming galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Haftanın son gününde Samsung Galaxy ile karşılaşan ROX Tigers, rakibini etkili iki oyunun ardından mağlup etmeyi başardı ve haftayı ikide iki ile kapatarak yoluna namağlup bir şekilde devam etti. Uzun bir aradan sonra Morgana üst koridor oynanan günün ikinci serisinde Jin Air, Sbenu Sonicboom’u mağlup etti ve galibiyet sayısını beşe çıkardı. Bu haftayı da iki yenilgiyle kapatan Sbenu ekibinin ise galibiyet hasreti devam etmiş oldu.

3. hafta itibariyle Kore Ligi LCK’da puan durumu tablosu şu şekilde oluştu:

lck puan durumu

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir