League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2016 Sezonu 4. Hafta Maçları

Keyifli ve çekişmeli serilere sahne olan Kore Ligi LCK’da 4. hafta maçları tamamlandı.

Haftanın ve ilk günün açılış mücadelesinde e-mFire ve KT Rolster ekipleri karşı karşıya geldi. KT, orta koridor oyuncuları Fly’ın Zilean tercihi yaptığı iki maçı da kazanarak günü galibiyetle kapatmayı başardı. Günün ikinci serisi ise lige istediği başlangıcı yapamayan CJ Entus ile Longzhu Gaming’in mücadelesine sahne oldu. İlk maçtan galibiyetle ayrılan CJ Entus, ikinci maçta nişancı olarak şu sıralar metada kendine yer bulamayan Jinx tercihini yaptı ve maçı kaybetti. Ancak üçüncü maçta etkili bir oyun ortaya koyan CJ, yayıncı kuruluşun ilginç bir şekilde, Bug Splat hatası sebebiyle gösteremediği son takım savaşını kazanarak seriden galibiyetle ayrıldı.

İkinci günün ilk serisinde ligin flaş ekibi ve namağlup lideri Rox Tigers, Afreeca Freecs’i üç maça uzayan seride mağlup etmeyi başardı. Afreeca Freecs’in orta koridora Zed tercihi iş yapamayınca, Rox Tigers seriyi 2-1 ile sonlandırdı. Günün son serisinde ise SKT T1, ligde galibiyeti bulunmayan Sbenu Sonicboom ile karşı karşıya geldi. Etkili oyunlarla iki maçı da kazanan SKT, ligdeki galibiyet sayısını dörde çıkardı. Serinin ikinci maçında Zilean’a karşı Lulu oynayan Faker galibiyette büyük pay sahibi oldu.

Haftanın son gününde oynanan ilk seride Jin Air, Samsung Galaxy ekibine yenilerek ligdeki ikinci mağlubiyetini aldı. Üçüncü maça giden bu çekişmeli seriyi kazanan Samsung Galaxy, ligdeki dördüncü galibiyetini aldı ve zirve takibini sürdürdü. e-mFire ve Longzhu Gaming serisinin ilk maçı tam 55 dakika sürdü ve bu çekişmeli mücadelenin kazananı Longzhu Gaming oldu. İkinci maçı da kazanmayı başaran Longzhu, seriden galibiyetle ayrılan taraf oldu.

4. hafta itibariyle LCK’da puan tablosu şu şekilde oluştu:

lck 4

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir