League of Legends mix

LCK 2016 Sezonu 6. Hafta Maçları

Kore ligi LCK’de altıncı hafta, birbirinden çekişmeli sekiz seri ile tamamlandı.

Haftanın ilk serisinde KT Rolster ve Jin Air karşı karşıya geldi. Üçüncü maça uzayan seride kazanan taraf Jin Air oldu ve ligin güçlü ekibi galibiyet sayısını altıya çıkardı. KT ise kazandıkları maçta orman Rumble ve üst koridor Rammus tercihleriyle izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı. Günün ikinci serisi, Samsung Galaxy ve CJ Entus takımları arasında oynandı. Serinin galibi olan Samsung, kaybettiği ikinci maçta destek rolünde Lissandra tercihinde bulundu ve bu tercih, Rumble ormandan sonra Kore liginin metaya kattığı ilginç tercihlerden biri olarak değerlendirildi.

İkinci günün ilk serisinde Longzhu Gaming sürpriz bir şekilde SKT T1’i 2-0 ile geçti ve galip gelen taraf oldu. SKT tarafında Bengi iki maçta da Udyr tercihinde bulundu ama etkisini gösteremedi. Faker ise ilk maçta orta koridorda AD Ezreal oynadı ve mücadeleyi 1-1-3 ile tamamlayarak bekleneni veremedi. Bu hafta başka maçı olmayan Longzhu, yedinci haftaya beş galibiyet ve üç yenilgi ile girmeyi başardı. Günün ikinci serisinde e-mFire ve Afreeca Freecs ekipleri mücadele etti ve ligde birer galibiyeti bulunan iki takımın karşılaşmasına sahne olan bu seriden galibiyetle ayrılan taraf Afreeca oldu.

Üçüncü gün KT Rolster ile CJ Entus arasında oynanan seri ile başladı. İlk gün olduğu gibi, bu seride de üst koridor Rammus tercihinde bulunan KT, bu kez galibiyete ulaşan taraf olmayı başardı. Böylece KT Rolster haftayı 1 – 1 ile tamamlarken, CJ Entus ligin son haftasına giderken iki mağlubiyet ile ağır bir yara almış oldu. Günün son serisinde ise ligin lideri Rox Tigers ile Jin Air karşılaştı. Fazla zorlanmadan ilk iki maçı kazanan Rox, önümüzdeki haftaya 8-0 ile namağlup bir şekilde girmiş oldu.

Haftanın son günü ise sürpriz bir sonuçla başladı. Ligde zor durumda olan Afreeca Freecs ekibi, SKT T1’i mağlup etmeyi başararak 3. galibiyetine ulaşmış oldu. Serinin ilk maçını kaybeden Afreeca, mükemmel bir geri dönüşe imza atarak güçlü rakibine karşı galibiyeti elde etti. Böylece yedinci hafta maçı olmayan SKT, haftayı iki mağlubiyetle kapattı vetoplamda beş galibiyet dört yenilgi ile yoluna devam ediyor. Günün ve haftanın son serisinde ligin en zayıf ekibi olarak gösterilen Sbenu Sonicboom, güçlü rakibi Samsung Galaxy’ye mağlup oldu ve galibiyet özlemi sürdü.

Alınan sonuçların ardından Kore ligi LCK’de puan durumu şu şekilde oluştu:

Adsız

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir