League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2016 Sezonu 8. Hafta Maçları

Rox Tigers’ın sürprize izin vermediği ve yenilgisiz liderliğini sürdürdüğü Kore ligi LCK’da 8. hafta maçları oynanan beş seri ile tamamlandı.

Birinci günün ilk serisinde, galibiyeti bulunmayan Sbenu Sonicboom ile Jin Air karşı karşıya geldi. İki maçı da farklı kazanmayı başaran Jin Air seriden mutlu ayrılan taraf oldu ve ligdeki galibiyet sayısını yediye çıkararak Rox Tigers’ın arkasında ikinci sırada yer aldı. Serinin ikinci maçında Sbenu adına Sasis orta koridorda Jayce oynadı ama etki gösteremedi. Günün ikinci serisinde CJ Entus, isim değişikliği de kötü gidişatlarının önüne geçemeyen Kongdoo Monster’ı mağlup etmeyi başardı. Üçüncü maça uzayan seride orta koridora Azir ve Varus tercihlerinin yapıldığını gördük ve bu iki şampiyon ilerleyen haftalarda tekrar profesyonel sahnede oynanacak gibi gözüküyor.

İkinci gün Samsung Galaxy – KT Rolster serisi ile başladı ve ligdeki galibiyet sayıları eşit olan bu iki takımın mücadelesinden galibiyetle ayrılan taraf KT oldu. Böylece KT haftayı Samsung’un bir basamak üstünde tamamlamayı başardı. Günün ikinci serisinde Rox Tigers, son haftaların flaş ekibi Longzhu Gaming ile karşı karşıya geldi. Longzhu’nun üç nişancılı kompozisyonu da lidere karşı işe yaramadı ve Rox galibiyet serisini devam ettirdi. Longzhu ise beş galibiyet beş mağlubiyet ile yedinci sırada kaldı.

Haftanın son gününde tek seri oynandı ve CJ Entus, Sbenu Sonicboom ile karşılaştı. Galibiyete hasret Sbenu seriyi üçüncü maça taşımayı başardı ancak mağlubiyetin önüne geçemedi. CJ’in Zed tercihine karşı orta koridor Malphite seçen Sasin, izleyenleri heyecanlandırdı ancak etkili olmayı başaramadı. Mücadelenin ardından Sbenu 11. yenilgisini alırken CJ Entus ligdeki 5. galibiyetini almış oldu.

Alınan sonuçların ardından LCK’da puan durumu şu şekilde oluştu:

123

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir