League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2016 Sezonu 9. Hafta Maçları

Rox Tigers fırtınasının sona erdiği LCK’da 9. hafta, oynanan 8 seri ile tamamlandı.

Haftanın ilk gününde Longzhu Gaming, ligin güçsüz ekibi Kongdoo Master’ı 2-0 ile geçerek ligdeki altıncı galibiyetini aldı. Üç nişancılı kompozisyonlar kuran Kongdoo Master’ın bu tercihi sonuçsuz kaldı ve ligdeki 10. mağlubiyetlerini almış oldular. Günün ikinci serisinde Jin Air, KT Rolster ile karşı karşıya geldi. 2-0 ile mağlup ayrılan taraf olan KT Rolster’da Arrow, ikinci maçta nişancı pozisyonunda Draven tercihinde bulundu ancak etkili olamadı. Maç öncesi galibiyet sayıları eşit olan iki ekipten Jin Air, haftayı rakibinin üstünde tamamlamış oldu.

İkinci gün, son haftaların formda takımı CJ Entus ile Samsung Galaxy arasında oynanan seri ile başladı. İkinci maçta üst koridor Maokai seçen CJ, güçlü rakibini mağlup etti ve ligdeki yedinci galibiyetini almış oldu. Günün ikinci serisinde ligin son sırasındaki galibiyetsiz Sbenu Sonicboom ile ilk sıradaki mağlubiyetsiz Rox Tigers karşı karşıya geldi. Rakibinin sürpriz yapmasına izin vermeyen Rox, rahat bir şekilde seriden galibiyetle ayrılmayı başardı.

Haftanın üçüncü gününde Afreeca Freecs, güçlü rakibi SK Telecom’a mağlup olmaktan kurtulamadı. İlk maçı kazanmayı başaran Afreeca, SKT T1’in geri dönüşüne engel olamadı ve ligdeki yedinci galibiyetini almış oldu. Faker, üç maçta da orta koridor Lulu tercihinde bulundu. Günün ikinci serisinde ise Jin Air, Kongdoo Monster’ı rahat iki oyunun ardından mağlup etmeyi başardı ve zirve takibini sürdürdü.

Haftanın son günü KT Rolster, Longzhu Gaming serisi ile başladı. Formda rakibine galibiyet şansı tanımayan KT haftayı bir mağlubiyet, bir galibiyet ile tamamlamış oldu. İlk gün Draven seçen Arrow, bu seride Vayne oynayarak kalitesini etkili bir performansla ortaya koydu. Haftanın ve günün son karşılaşması büyük bir sürprize sahne oldu ve namağlup Rox Tigers, bu unvanını Samsung Galaxy karşısında kaybetti. İlk maçı kaybeden Samsung, ikinci maçta orta koridor Cassiopia tercihinde bulundu ve mücadeleden galibiyetle ayrılan taraf oldu. Bu galibiyetin verdiği enerji ve öz güvenle son maçı da kazanan ekip, Rox Tigers’a ilk galibiyetini tattırmış oldu.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir