League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2017 Bahar Mevsimi 1. Hafta

Bomba transferlerle sezon arasında adından oldukça söz ettiren Kore Ligi LCK’de heyecan, oynanan ilk hafta maçları ile başladı. Beş güne yayılan toplam on seride takımlar karşı karşıya geldi ve inanılmaz heyecanlara sahne olan maçlar izledik. Kadrosunu bu sezon yıldızlardan oluşturan KT Rolster ve Huni ile Peanut transferleriyle ses getiren SK Telecom T1, haftayı kayıpsız kapatan iki ekip oldu.

İlk günün ilk maçında geçen sezonun flaş ekibi ROX Tigers, transferleriyle bu sezonun flaş ekibi haline gelen KT Rolster ile karşı karşıya geldi. KT rakibini, Smeb ve Deft’in etkili oyunları sayesinde zorlanmadan 2-0 ile geçti ve sezona galibiyetle başlamış oldu. Günün ikinci maçında Longzhu Gaming ve Worlds finalisti Samsung Galaxy kozlarını paylaştı. İlk maçı PraY’in muazzam Jhin oyunuyla kazanan Longzhu, diğer iki karşılaşmada Samsung’un başarılı takım oyununa karşılık veremedi ve seriden mağlubiyetle ayrıldı.

İkinci günün ilk maçında geçtiğimiz yılın Worlds şampiyonu SK Telecom T1 sahne aldı ve Jin Air Green Wings ile karşı karşıya geldi. 44 dakika süren ilk maçı Faker ve Bang’in etkili oyunlarıyla kazanan SKT T1, alt koridor Ziggs aldıkları ikinci maçtan da önde ayrıldı ve lige galibiyetle başlamış oldu. Yeni transfer Huni’nin de bu maçlarda eskisi gibi taşıyıcı üst koridor tercihleri değil, tank şampiyon seçimleri yaptığını gördük. Günün ikinci maçında MVP ile BBQ Olivers takımları karşılaştı ve BBQ 1-0 geriden gelerek, seriden galibiyetle ayrılmayı başardı. Üst koridor Sion ve orman Shyvana, bu serinin göze çarpan tercihleri oldu.

Afreeca Freecs ve Samsung Galaxy takımlarının kozlarını paylaştığı üçüncü gün ilk maçından galibiyetle ayrılan taraf Marin, Spirit ve Kuro gibi yıldızlarının etkili oyunları sayesinde Afreeca ekibi oldu. Samsun böylece haftayı bir galibiyet ve bir yenilgi ile tamamlamış oldu. Günün ikinci maçında ROX Tigers, üst koridor Singed seçimleriyle izleyenleri heyecanlandıran Kongdoo Monster ile karşılaştı ve seriye geriden gelerek 2-1 kazanmayı bildi. Bu galibiyette Ryze oynayan orta koridor Mickey’in üstün performansı etkili oldu diyebiliriz.

Dördüncü gün KT Rolster ile BBQ Olivers arasında oynanan seriyle başladı ve lige galibiyetle başlayan BBQ, KT karşısında direnç gösteremeyerek ilk mağlubiyetini almış oldu. Serinin en ilginç tarafı ise BBQ üst koridoru Crazy’nin 32 dakika süren ilk maçı 0-0-0 tamamlaması oldu. İkinci maçta ise SSG yenilgisi alan Longzhu ile SKT’ye mağlup olan Jin Air karşı karşıya geldi. İlk maçı kaybeden Longzhu, diğer iki maçı ormancı ve orta koridorları sayesinde kazanmayı bildi. Pray ise bu seride etkisiz oldu.

Haftanın son gününde ilk seride MVP ve Afreeca Freecs takımları karşılaştı. Üç maç süren seriden galibiyetle ayrılan taraf MVP ekibi oldu. Seride göze çarpanlar Max’ın destek Zilean tercihi ve Kuro’nun etkileyici Cassiopeia performansıydı. İkinci ve son seride  rakibi Kongdoo Monster’ı mağlup eden SKT T1, haftayı yenilgisiz kapatmış oldu ve ligi KT ile domine edebileceklerinin sinyallerini verdi. Huni’nin Gangplank ve Faker’ın Katarina performansları izlemeye değerdi.

İlk hafta maçlarının ardından ligde oluşan puan durumu şu şekilde:

 

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir