League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2017 Bahar Mevsimi 2. Hafta

Heyecanlı anlara sahne olan dört serinin oynandığı Kore Ligi LCK’de, Bahar Mevsimi 2. Hafta maçları tamamlandı. Haftanın ilk gününde geçtiğimiz sezonun şampiyonu ROX Tigers ile Worlds şampiyonu SK Telecom T1 karşılaşırken, Samsung Galaxy de MVP ile mücadele etti. Ligin flaş ekibi KT Rolster ise ikinci gün, Longzhu Gaming karşısında sahne aldı. SKT ve KT’nin namağlup unvanları devam etti.

İlk günün birinci serisinde SKT T1, ROX Tigers ile karşı karşıya geldi. Huni’nin serinin iki maçında da tank bir şampiyon olan Maokai’yi seçtiğini ve artık eskisi gibi taşıyıcı şampiyonlar almayıp, metayı takip ettiğini gördük. Takım olarak çok iyi maçlar çıkaran SKT, seriden zorlanmadan 2-0 ayrılmayı bildi ve yenilmezliğini sürdürdü. İkinci seride ise Samsung Galaxy ile MVP takımları kozlarını paylaştı. MVP’de ADD’in Gangplank ile Sion tercihlerinin etkisizliği ve Ian’ın orta koridor Ahri’sinin pek iş yapmaması sebebiyle, Samsung ekibi mücadeleden rahat bir şekilde galip ayrılmayı başardı ve ligdeki ikinci galibiyetini aldı.

Haftanın ikinci gününün ilk serisinde Longzhu Gaming ve KT Rolster karşılaştı. Pawn’ın muazzam Orianna performansı sayesinde ilk maçtan galip ayrılan KT, takım olarak çok iyi oynadıkları ikinci maçı da kazanmayı bildi. Longzhu’da PraY’in adc Ziggs tercihi her ne kadar etkili olsa da maçın kazanılmasını sağlamadı ve KT Rolster, ligdeki üçüncü galibiyetini aldı. Günün ve haftanın son serisinde yeni adıyla BBQ Olivers sahne aldı ve Jin Air Green Wings ile karşı karşıya geldi. Sadece iki skor verdiği ilk maçtan önde ayrılan BBQ, ikinci maçı da kazandı ve seriden galibiyetle ayrılan taraf oldu.

İkinci hafta maçlarının ardından ligde oluşan puan durumu şu şekilde:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir