League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2017 Bahar Mevsimi 3. Hafta

Heyecanlı anlara sahne olan ve altı serinin oynandığı Kore Ligi LCK’de, Bahar Mevsimi 3. Hafta maçları tamamlandı. 

Haftanın ilk serisinde ligde henüz galibiyeti olmayan Kongdoo Monster ekibi, Longzhu Gaming ile kozlarını paylaştı. Otuzar dakikalık iki seride toplamda rakibine yalnızca iki skor veren Longzhu, mücadeleyi kazanarak ligdeki galibiyet sayısını ikiye çıkardı. Günün diğer serisi ise sezona bomba gibi giren KT Rolster ile Afreeca Freecs arasında oynandı. İlk maçtan mağlup ayrılan Afreeca, ikinci maçta Marin’in Renekton, Kuro’nun da Orianna performansı ile üstün gelmeyi başardı. Ancak son maçı kazanmayı bilen KT, ligdeki galibiyet sayısını dörde çıkarmış oldu.

İkinci gün yeni adıyla BBQ Olivers ile Kongdoo Monster arasında oynanan seriyle başladı. İki maçta da üst koridor ve ormana tank, diğer koridorlara dürtme yeteneğine sahip şampiyonlar alan BBQ, seriden galibiyetle ayrılan taraf oldu. Kongdoo ise ligin dibine demir atmış duruma geldi. Günün ikinci serisinde Jin Air Green Wings, Afreeca Freecs karşısında ligdeki ilk galibiyetine ulaşmayı başardı. İlk maçın 63 dakika sürdüğü seriyi Jin Air 2-0 kazanmayı bildi. Afreeca bu sonuçla birlikte haftayı iki yenilgiyle kapatmış oldu.

Haftanın son gününde Worlds finalistleri sahne aldı. İlk seride ROX Tigers ile karşılaşan Samsung Galaxy, bir maçı kaybetmesine rağmen galip gelmeyi başardı. Haftanın son serisinde MVP takımıyla kozlarını paylaşan SKT T1, maçlardan zorlanmadan üstün ayrıldı ve yenilmezliğini sürdürdü. Huni ilk maçta Gangplank, ikinci maçta Singed oynarken, Faker Corki ve Ryze ile üstün performans ortaya koydu. MVP tarafında ise Max’ın seride destek Syndra oynamasına şahitlik ettik.

3. haftanın ardından LCK’de oluşan puan durumu şu şekilde:

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir