League of Legends League of Legends Haberleri

LCK 2017 Bahar Mevsimi 4. Hafta

Heyecanlı anlara sahne olan ve toplamda 10 seride, 24 maçın oynandığı Kore Ligi LCK’de, 2017 Bahar Mevsimi 4. Hafta maçları tamamlandı. 

Haftanın ilk serisinde Marin, Spirit ve Kuro’lu kadrosuya Afreeca Freecs, geçtiğimiz yılın şampiyonu Rox Tigers’ı 2-1 ile geçmeyi başardı. Kuro son iki maçta, Kore’de sık sık görmeye başladığımız Aurelion Sol’ü oynamayı tercih etti. Günün ikinci serisinde ise Samsung Galaxy, rakibi Kongdoo Mosnter’ı etkili bir performans göstererek 2-0 mağlup etti. Samsung’un alt koridor ikilisi Jhin ve Leona seçerek ikinci maçı domine etmeyi başardı.

İkinci hafta BBQ Olivers – Longzhu gaming serisi ile başladı. İlk maçı Fly’ın muazzam Aurelion Sol performansıyla kazanan Longzhu, takım olarak etkili oldukları ikinci maçtan da galip gelmeyi başardı ve serinin sonunda gülen taraf oldu. Günün ikinci serisinde namağlup KT Rolster sahne aldı. Rakibi Jin Air Green Wings’e iki maçta da şans tanımayan ekipte, ilk maçta Deft’in etkili Caitlyn performansı dikkat çekti.

Haftanın üçüncü günü MVP ile Kongdoo Monster arasında oynanan seri ile başladı. Oynanan üç maçın ardından galip gelen taraf MVP oldu. Günün ikinci serisinde yıldızlar topluluğu SKT T1 sahne aldı. Ligde KT ile birlikte her seriden galip ayrılan tek takım olan SKT’nin bu serisi bozuldu ve başarılı ekip, rakibi Afreeca Freecs karşısında puan alamadı. Marin’in ise eski takımına karşı oynadığı maçlarda etkili bir performans ortaya koyduğunu gördük.

Dördüncü günün ilk serisi KT Rolster ile Samsung Galaxy arasında oynandı. İki maçta da Azir tercih eden Pawn ve ilk maçta nişancı pozisyonuna Ziggs alan Deft’in etkili performansları ile seriden galibiyetle ayrılan taraf KT oldu. Günün ikinci serisinde ise kötü bir sezon geçiren Rox Tigers, Longzhu Gaming’e mağlup oldu. İlk maçı kazanan Rox, diğer iki maçta takım olarak etkili bir performans gösteremedi.

Haftanın beşinci gününde ilk seri SKT T1 ile BBQ Olivers arasında oynandı. İki gün önce ligdeki ilk yenilgisini alan SKT, rakibine acımadı ve Peanut’ın etkili oyunlarıyla seriden 2-0 galip ayrıldı. Dördüncü haftanın son serisinde Jin Air Green Wings ile MVP takımları kozlarını paylaştı. Mücadeleden galip ayrılan taraf MVP oldu.

4. Hafta itibariyle LCK’de puan durumu şu şekilde:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir