League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de dördüncü hafta heyecanı başladı

LCK 2018 Bahar Sezonu’nda 4. hafta, ROX Tigers – KSV eSports ve Kongdoo Monster – Afreeca Freecs karşılaşmalarıyla başladı.

Haftanın ilk maçında ligin zirvesinde bulunan KSV eSports ile ROX Tigers karşı karşıya geldi. KSV’nin favori olarak gösterildiği seri sürpriz bir sonuçla bitti. Son dünya şampiyonu KSV, ilk maçta makro anlamda rakibi ROX’a tam anlamıyla boyun eğdi. Oyun boyunca sadece iki kule yıkmayı başarabilen KSV, taşıyıcılarından istediği verimi bir türlü alamadı. 36 dakika süren maç ROX’un mutlak üstünlüğüyle bitti. İkinci maçta uygulaması zor bir kompozisyonla sahaya çıkan ROX, Kha’zix, Gangplank ve Kalista’ya aynı takımda yer vererek takım savaşı başlatma konusunda sıkıntı çekti. Rakibine kıyasla dengeli bir kompozisyon kuran KSV ise 32 dakika sonunda vadiden galip ayrılmayı bildi. Son karşılaşmada makro oyun faktörü bir kez daha öne çıktı. Rakibine 32 dakika içerisinde tek bir skor veren ROX, kusursuza yakın bir oyunla KSV’yi ezdi geçti ve çok kıymetli bir galibiyet elde etti.

İkinci karşılaşmada AFS ile KDM’in mücadelesi vardı. İlk maç oldukça uzun süren çekişmeli bir oyuna sahne oldu. Kore standartlarına göre yüksek diyebileceğimiz 26 skorlu ve 3 Baronlu bu zorlu kapışmadan galip ayrılan taraf AFS oldu. Kuro ve Spirit çok güzel performanslar ortaya koydu ve rakip orta koridora nefes aldırmayarak galibiyete büyük katkı sağladı. İkinci karşılaşmada belki de ilkinin etkisiyle KDM oldukça yorgun düşmüştü. Rakibinden tek bir kule bile alamayan KDM, 35. dakikada mağlup olduğunda rakibinin 20 bin altın da gerisindeydi.

LCK’de Dördüncü hafta heyecanı SK Telecom T1 – bbq OLIVERS ve kt Rolster – KING-ZONE DragonX karşılaşmalarıyla devam edecek.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir