League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de finalin adı KT-SKT

Diğer 3 büyük League of Legends liginde finallerin belli olmasının ardından, LCK finalinde mücadele edecek takımların KT ve SKT takımları olacağı bugünkü yarı final karşılaşmasından sonra belli oldu.Çin Ligi’nden sonra dünyanın en güçlü ligi olarak gösterilen LCK’de 2013 finalinin rövanşını bu yıl izleme şansı bulacağız.

Bugünkü KT-KOO yarı final karşılaşması ise üst düzey bir mücadeleye sahne oldu. KOO takımının avantajı eline aldığında bu avantajı hiçbir şekilde kaybetmeyen bir takım olduğunu bu karşılaşmada bir defa daha gördük. Çok iyi bir sezon geçiren KT, öne geçtiği maçlarda da hata yaparak rakibine oyun içerisinde umut verdi fakat KT bu maçları da kazanmasını bildi. Özellikle de serinin 2. maçında büyük bir geri dönüş sağlamasına rağmen KT takımındaki Nagne’nin Diana ile gerçekleştirdiği harika backdoor sayesinde maçı kazanabilen KT, seride bu backdoor ile ayakta kaldı diyebiliriz.

Kore Ligi’ndeki formattan dolayı 5. maç “blind pick” modunda oynanırken, herkesi şaşırtan seçim her iki takımın da Lulu tercihiydi. 2 takımın da üst koridorları Riven şampiyonunu çok iyi oynamalarıyla tanınırken, Lulu tercihinin altında yatan neden Lulu’nun güvenilir minyon temizleme mekanikleriydi. Serinin son maçında, geride kalan maçlardan çok daha iyi bir performans ortaya koyan KT Rolster takımı, rakibine sadece 1 skor vererek maçı dikte etti ve kazanmayı bildi.

Buradaki önemli detay ise, KT takımının son 3 yılda üst üste finale yükselebilmiş olması. Bu muazzam başarıyı şampiyonluğa çevirmeye çalışacak olan takımın rakibi SKT ise, kadrosu 2 yıl önceki Dünya Şampiyonu kadrosundan çok farklı olmasına rağmen, aynı mücadeleyi ve üst düzey oyunu bütün yıl boyunca gösterebildi. Katıldıkları Mid-Season Invitational turnuvasında EDG’ye yenilen SKT’nin LCK finalinde çok daha iyi bir performans sergilemesini beklediğimizi söyleyebiliriz. Dünya yıldızı orta koridor oyuncusu Faker’ın ve Easyhoon’un nasıl performans göstereceği merak konusu iken, KT takımında üst koridor oyuncusu Ssumday’in performansı, serinin gidişatını belirleyecek performanslardan olacaktır.

LCK finali KT Rolster-SKT T1 mücadelesini, 29 Ağustos tarihinde lolesports.com adresinden takip edebilirsiniz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir