League of Legends League of Legends Haberleri

LCS 2015 yaz finalleri Stockholm ve New York’da oynanacak

Avrupa ve Kuzey Amerika sunucularında Yaz Mevsimi’nin heyecanı daha yeni başlamışken, Riot Games final mücadelelerinin ne zaman ve hangi şehirlerde oynanacağını açıkladı.İki dev sunucunun da finalleri 22-23 Ağustos tarihleri arasında oynanacak. NA LCS Yaz Finalleri, ilk kez New York’taki ünlü Madison Square Garden’da gerçekleşirken, EU LCS Yaz Finalleri Stockholm’daki Hovet Arena’da League of Legends hayranlarını buluşturacak.

Madison Square Garden, 136 yıllık geçmişi boyunca tarihe adını yazdıran çok sayıda etkinliğin ev sahibi oldu. Riot Games’in de LCS finallerini bu arenaya taşıması, e-Spor sektörünün ne kadar büyüdüğünü net bir şekilde gösteriyor diyebiliriz. Benzer şekilde Avrupa’da da en iyi oyuncuları barındıran İskandinav ülkelerinden İsveç’in başkenti Stockholm’ü seçen Riot Games, her yıl üzerine koyarak daha büyük adımlar atmaya devam ediyor.

İki ligde de yaz sezonu maçları tamamlandıktan sonra liglerinde ilk 6 sırayı alan ekipler, best of 5 formatında oynanacak olan çeyrek final, yarı final ve final mücadelelerinin ardından ise dünyanın en büyük iki sunucusundan League of Legends 2015 Dünya Şampiyonası’na katılacak isimler belli olacak.

Riot Games, iki organizasyon için de çok çeşitli hediyeler ve sürprizler hazırlarken, biletler Haziran ayı içerisinde satışa çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir