League of Legends League of Legends Haberleri

League of Legends’da IP ve RP hırsızlığı

League of Legends’da oyunculara yönelik emek hırsızlığının detayları haberimizde.

Oyunda bulunan bir açık dolayısı ile hackerlar sihirdarların IP ve RP puanlarını çalıp harcayabiliyorlar. Bu açıktan, oyuna mağaza arayüzünden değil de başka bir tarayıcıdan girilmesi ile istifade ediliyor.

Riot, bu konuda yaptığı açıklamasında mağdur oyuncuların zararlarının ve kayıplarının kesinlikle karşılanacağı fakat bu açığın sebebini henüz anlayamadıkları, bir an önce çözmeye çalıştıkları konusunda bildiri yaptılar.

5Mid ekibi olarak fikrimizi ifade edecek olur isek de, özellikle Türkiye’de hakkettiği değeri yeni bulma yolundaki profesyonel e-spor ve bu alana yönelik her tür uğraşının herhangi bir yolla gasp edilmesi, kınanması ve önüne geçilmesi gereken ciddi mevzulardır. Kaldı ki artık olimpik spor olarak da saygınlık gören ve turnuvaları olan bu alanda hile yapılması, bazı yıllarda doping kullanıp şampiyonluğa koşmuş fakat sonrasında durum anlaşıldığında madalyası elinden alınmış utanç kaynağı sporcuların durumundan  çok farklı değildir ve aynı yüz kızartıcı suç çerçevesinde tutulmalıdır. Dahası, aynı alana gönül vermiş oyuncu, sporcu, sihirdarlar ile el ele verip; küfretmeden, emek çalmadan, tatlı dilli ve dostane bir rekabet ortamında, son derece keyif alarak vakit geçirmek var iken neden kendimizi ve çevremizdeki herkesi zor duruma sokalım ki. Kaliteden ödün vermeyen ve alabildiğine zevkli olma misyonu güden ekibimiz, aynı vizyonu tüm oyuncular ve e-spor platformlarına da addediyoruz.

Ayrıca canlı yayın sırasında hacklenen bazı oyuncuları görebileceğimiz bir videoyu aşağıda bulabilirsiniz. IP ve RP puanlarının nasıl kaybedildiğine dikkat ediniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir