League of Legends

League of Legends 2015 All-Star etkinliği duyuruldu

Heyecanla beklediğimiz 2015 Dünya Şampiyonası öncesi Riot Games’den büyük bir açıklama geldi. League of Legends’ın yapımcısı, Aralık ayında dünyanın en iyi oyuncularının vadiye çıkacağı All-Star etkinliğini duyurdu.

Bu yıl büyük etkinlik anlamında sadece Dünya Şampiyonası’yla kısıtlı kalmayan Riot Games hatırlayacağınız üzere Mayıs ayında Mid-Season Invitational etkinliğini düzenlemişti. Etkinlik büyük bir ilgi toplamış ve izlenme oranı anlamında yüksek rakamlara ulaşmıştı. 2013 yılında ilk olarak gerçekleşen All-Star etkinliği topluluk tarafından çok beğenilmiş ve devamı da gelmişti. Yazının başında da belirttiğimiz gibi bu yıl sadece Dünya Şampiyonası ile sınırlı kalmak istemeyen Riot Games tekrar All-Star etkinliği düzenleyeceğini açıkladı.

Yapılan duyuruda etkinliğinin Aralık 2015’de Los Angeles’da yapılacağı belirtildi. Etkinlik adına en çok heyecanlandıran nokta ise bölgesini temsil edecek oyuncuların halk oylamasıyla belirlenecek olması. Bölgeler ise; Amerika, Avrupa, Kore, Çin, Tayvan olarak belirlenmiş durumda. Bu bölgelerde “en iyi 5” olarak oylama yapılacak ve insanlar hangi oyuncuları turnuvada görmek istiyorsa onlar için oy verecek. WildCard bölgeleri ise yine aynı şekilde kendi ülkesinden “en iyi 5” için halk oylaması yapacak ve o takım Avustralya’da düzenlenecek olan WildCard All Star’a gidecek. O turnuvayı kazanan takım da Amerika’daki All-Star etkinliğine altıncı bölge olarak katılma hakkını kazanacak. Bölgelerden katılacak olan oyuncuları belirleyecek halk oylaması ise Kasım ayında yapılacak.

Altı bölgeden altı rüya takımın katılacağı bu etkinlik şimdiden League of Legends oyuncularını heyecanlandırmış gözüküyor. Etkinliğin tüm detayları ise Riot Games tarafından ilerleyen günlerde duyurulacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.