League of Legends League of Legends Haberleri

League of Legends 2015 Dünya Şampiyonası yarın başlıyor

League of Legends sahnesinin en büyük etkinliği olan Dünya Şampiyonası 2015, 1 Ekim Perşembe günü, yarın, başlıyor. 16 takımın katıldığı ve takımların 4 grup halinde mücadele edeceği turnuva Avrupa şehirlerinde oynanacak. Grup aşaması ise Paris’te düzenleniyor.

Açılış maçı Avrupa LCS’te fırtına gibi esen ve iki mevsimde de şampiyonluğa ulaşarak Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan Fnatic ile Çin Ligi Regional Qualifier Turnuvası’nda çok iyi performans gösteren ve bu performansı şampiyonada da yansıtmaya çalışacak olan Invictus Gaming arasında oynanacak.

Turnuvanın ilk gününün programı şu şekilde:

worlds

Günün merakla beklenen karşılaşması ise CLG ile Flash Wolves arasında oynanacak olan karşılaşma. Amerika LCS Yaz Mevsimi’ni şampiyon olarak bitiren ve ilk defa Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan CLG’nin nasıl performans göstereceği büyük merak konusu. Görece birbirine eş iki takımın karşılaşması saat 21.30’da oynanacak.

Riot Games’in geçtiğimiz yıllara nazaran daha az “hype” oluşturmasına rağmen oyuncuların ve seyircilerin heyecanı doruklarda. Turnuvanın ödül havuzu 2 milyon dolar civarında iken turnuvayı şampiyon olarak tamamlayacak olan takım 1 milyon dolar ödüle sahip olacak. 4 gruptaki takımlar, birbirleriyle ikişer maç yaparken, çeyrek finallere her gruptan iki takım çıkacak. Grup aşaması maçları 1 maç üzerinden oynanacakken çeyrek final ve sonraki aşamalar 5 maçlık seri üzerinden oynanacak.

Grup maçları Paris’te oynanırken çeyrek final maçları Londra’da oynanacak. Yarı final maçları Brüksel’de ve büyük final ise Berlin’deki Mercedes-Benz Arena’da oynanacak. Şampiyona ile ilgili tüm detayları sitemizden takip edebilirsiniz.

Şampiyonanın ilk gün maçlarına haberimizden ulaşabilirsiniz. Şampiyonanın ikinci gün maçlarını da buradan takip edebilirsiniz

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir