League of Legends

League of Legends 5.11 yaması yayınlandı

Bir süredir beklenen League of Legends 5.11 yaması 10 Haziran gecesi sunuculara yüklendi ve beraberinde her zamanki gibi birçok değişiklik getirdi. Çok da büyük olmayan bu yamayla beraber sunucular yaklaşık 2 saat kapalı kaldı ve yamanın yüklenmesinin ardından tekrardan kullanıma açıldı.

Yeni yamanın içeriği ise daha çok Uğursuz Koruluk haritasıyla ilgili diyebiliriz. Riot Games’in oyudaki haritaları birer birer gözden geçirmeye ve yenileştirmeye çalıştığını biliyoruz. Yapılan bu değişimlerle beraber Sihirdar Vadisi’ne alternatif bir harita olacağa benzeyen Uğursuz Koruluk’un daha çok tercih edileceğini ve oynanacağını umduğunu belirten Riot Games, ilerleyen haftalarda bu konuya daha çok değineceğini de vurguladı.

5.11 yamasıyla beraber bazı şampiyonlarda da bir takım dengelemelere gidildi. Her zamanki gibi güçlü görünen şampiyonlar törpülenirken, unutulan ve tercih edilmeyen şampiyonlara bir takım güçlendirmeler getirilmiş durumda. Aatrox, Jayce, Caitlyn, Shen gibi şampiyonlar güçlenirken, Katarina, Kha’Zix, LeBlanc ve Ashe da bazı zayıflatmalara uğradı. 5.10 yamasında oyuncuların karşısına çıkan yeni şampiyon Ekko’ya ise oyuncular tarafından şampiyonun oldukça güçlü olduğuna dair yorumlar yapılmıştı. Bu yamada Ekko’ya çok az bir zayıflatma gelirken, şampiyona büyük bir değişiklik yapılmadığını belirtelim.

Son olarak da bu yamayla beraber 3 tane yeni kostüm görücüye çıkmış oldu. Tarih öncesi Anivia, tarih öncesi Cho’Gath, tarih öncesi Renekton henüz mağazaya gelmemiş olsa da ilerleyen günlerde sihirdarların karşısına çıkacak ve kullanıma hazır hale gelecek.

5.11 yamasının tüm detaylarını League of Legends’in resmi sitesinde şuradan inceleyebilirsiniz.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.