League of Legends

League of Legends 5.12 yaması yayınlandı

Beklediğimiz League of Legends 5.12 yaması bu sabah itibariyle sunuculardaki yerini aldı ve her zaman olduğu gibi beraberinde çok sayıda değişiklik ve yenilik getirdi.

Yeni güncellemeye genel anlamda kısa bir bakış attığımızda, Riot Games’in “Stratejik Çeşitlilik” odağında bir yama geldiğini görüyoruz. Bazı şampiyonlarda görsel değişikliklere gidilirken, beceri atışları ile dönüş büyüsünde oynanışı geliştirecek iyileştirmeler yapılmış. Bunun dışında Efsun – Rünbıçak adında yepyeni bir eşyaya kavuşmamızı sağlayan 5.12 yamasında, kimi şampiyonların savunma kabiliyetleri ile de özel olarak oynanmış. Çeşitli hata gidermelerine ek olarak yeni yamada beş farklı şampiyon için de Havuz Partisi kostümleri oyuncularla buluşuyor.

Yeni şampiyonlarımızdan Ekko, 5.12 yaması ile hem buff, hem de nerf alırken, nispeten dengelenmiş bir duruma geldi. Oyunun unutulan şampiyonlarından örümcek kız Elise ise Örümcek İnişi ve Örümcek Hali yeteneklerine yapılan yeni özellikler ile yeniden vadideki yerini almak istiyor. Yamadan en çok etkilenen ve herkesin OP olarak değerlendirdiği şampiyon ise Ryze oldu. Ekko gibi dengeleyici bir güncelleme alan Ryze’ın Rün Hapsi yeteneği nerf yerken, şampiyonun odağına Aşırı Yük yeteneği getirildi.

Yine dün gece itibariyle duyurulan, Nehrin Kralı olarak adlandırılan Tahm Kench‘in ise 5.13 yamasında bizlerle buluşmasını bekliyoruz.

5.12 yamasının tüm detaylarına ve yama notlarına League of Legends’ın resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. 5Mid özetliyor serisi altında yama notlarının nispeten detaylı bir özetine de gün içinde sitemizden ulaşabileceksiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.