League of Legends

League of Legends 5.9 yaması yayınlandı

Bir önceki yamasını Şubat ayının ilk günlerinde alan League of Legends’a büyük bir yama daha geldi. Yeni yamada çok sayıda değişiklik bulunurken, geçiş sırasında bir süre sunucular da kapalı kaldı.

14 Mayıs 2015 sabah 05:00 sularında oynanan tüm maçlar berabere sonlandırıldıktan sonra League of Legends sunucuları kapatıldı. Sunucu kapatılmasını takip eden 3 saatte ise yama çalışmaları sonlandırılarak oyuncuların yeniden oyundaki yerlerini alması sağlandı.

Yeni yamaya genel bir bakış attığımızda şampiyonlardan eşyalara, totemlere kadar çok sayıda değişiklik yapılırken doğal olarak hata düzeltmelerinin de yer aldığını görüyoruz. Yamadaki en önemli değişiklikler arasında, Yanardöner efsununun şampiyonlardan ziyade ormandaki canavarlar üzerinde daha etkili olması, Ashe’nin önemli oranda buff alması ve çatışma metni güncellemeleri bulunuyor.

League of Legends’ın Türkiye’de Riot Games aracılığıyla resmi bir ofisi ve resmi bir web sayfası bulunduğu için, yama notlarını kopyala-yapıştır yaparak sitemizde yayınlamayı tercih etmedik. League of Legends 5.9 yamasının Türkçe notlarına resmi siteden ulaşabilirsiniz.

Yeni tanıtılan şampiyon Ekko’nun da yer alacağı 5.10 yamasının ise önümüzdeki iki hafta içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.