League of Legends

League of Legends All-Star 2015 etkinliği sona erdi

League of Legends All-Star 2015 etkinliği dördüncü gün ile birlikte sona erdi. 1v1 finalinde Bjergsen birinci olurken 5v5 turnuvasının birincisi ise LCK oldu.

Etkinliğin son günü ilk olarak Tandem Modu ile başladı. Bir şampiyonu iki oyuncunun kontrol ettiği bu eğlenceli modu Buz Takımı kazandı. Merakla beklenen 1v1 mücadelesinin yarı finalinde de Bjergsen ile PraY, Froggen ile Doublelift karşı karşıya geldi. Üç maç üzerinden oynanan yarı finalde Bjergsen, PraY’ı 2-1 ile geçti ve adını finale yazdırdı. Froggen – Doublelift mücadelesi ise ilginç olaylara sahne oldu. İlk maçı kazanan Doublelift 1-0 öne geçti. Diğer maçta Froggen’ın iki kere Kar Topu büyüsünden dolayı ölmesi izleyenlere ilginç ve komik anlar yaşattı. Froggen’ı 2-0 geçen Doublelift finalde Bjergsen’in rakibi oldu. Aynı şekilde üç maç üzerinden oynanan final karşılaşmasını Bjergsen 2-1 kazandı ve turnuvanın birincisi oldu.

LCK ve EU LCS arasındaki All-Star 5v5 finali seyir zevki yüksek maçlara sahne oldu. Birinci maçta Kore oyuncularından oluşan takım, Avrupa katılımcılarını tam anlamıyla vadiden sildi. MaRin ve Faker’ın üst düzey performansı maçı kazandıran etkenlerden oldu. EU LCS ekibinde ise Huni’nin Hecarim ile kötü oyunu ön plandaydı. İkinci maçta da çok fazla değişen bir durum olmadı. LCK adına bu kez öne çıkan isim Elise alan ormancı Score oldu. Oyuncunun takımının neredeyse tüm skorlarında katkısı oldu. Zed seçimi yapan Faker ise seyircileri bir hayli heyecanlandırdı. Çok fazla birbirinden kopuk oynayan EU LCS takımı global anlamda altında 10 bin’den fazla geriye düştü. Rekkles ve Amazing’in çabası ise maçı döndürmek için yeterli olmadı. 3 maçlık seriyi 2-0 kazanan LCK takımı 5v5 turnuvasının birincisi oldu.

All-Star 2015 4.günün tüm sonuçları şu şekilde oldu:

  • Buz Takımı 0-1 Ateş Takımı (Tandem Modu)
  • Bjergsen 2-1 Pray (1v1 Yarı Final)
  • Doublelift 2-0 Froggen (1v1 Yarı Final)
  • Bjergsen 2-1 Doublelift (1v1 Final)
  • Buz Takımı 0-1 Ateş Takımı (All Star All Star Modu)
  • LCK 2-0 EU LCS (5v5 Finali)
Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.