League of Legends

League of Legends Efsanelerinden Aphromoo Emekliliğini Açıkladı

League of Legends, dünyanın her yerinde en çok oynanan oyunlardan biri olmaya devam ediyor. Birçok farklı bölgede ligleri olan, yaptıkları organizasyonlar ile her sene çıtayı bir ileriye taşıyan League of Legends’ta ilk sezonların rekabetinin kuşkusuz farklı bir tadı vardı. Her ne kadar oyun şuan olduğu halinin çok gerisinde de olsa, yapılan organizasyonların getirdiği yenilikler, takımlar ve esporcular efsane anılar yarattılar. Kariyerine 2011 yılında başlayan ve 10 seneden fazla profesyonel olarak League of Legends oynayan Aphromoo bu efsanelerden bir tanesiydi.

The Shotcaller

Zaqueri “Aphromoo” Black, profesyonel bir League of Legends oyuncusu, yarışma sahnesinden emekli olduğunu duyurdu. Aphromoo 2011 yılında Team MRN ile profesyonel kariyerine başladı ve Kuzey Amerika’da en iyi destek oyuncularından biri olarak kendini hemen kanıtladı. 2013 yılında Aphromoo Counter Logic Gaming (CLG) takımına katıldı ve takımını League of Legends Championship Series (LCS)’de birçok başarı elde etti. Aynı zamanda 2015 yaz dönemi LCS şampiyonluğunu kazandıkları CLG rosterının da önemli bir üyesi oldu ve ilk Kuzey Amerikalı takım olarak Dünya Şampiyonasına katılmayı başardı.

Aphromoo’nun riftteki becerisi ve liderliği, ona “The Shotcaller” lakabını kazandırdı. Stratejik oyun yapma ve takımını zaferle yönlendirme yeteneği ile tanınıyordu. Ayrıca özellikle Bard oyunları ile tanınan Aphromoo, bu kahramanı bazen rekabetçi sahnede popüler hale getirdi.

2018 yılında Aphromoo, CLG’den ayrıldı ve 100 Thieves takımına katıldı ve takımını LCS Bahar Split’inde ikinci sıraya getirdi. Ardından 2019 yılında Dignitas takımına katıldı ve iki yıl boyunca orada oynadı. Dignitas’ı LCS’ye katılmaya ve 2020 yazında yarı finallerine ulaşmaya yardım etti.

2 LCS Şampiyonluğu & League MVP

Efsane destek oyuncusu, hem oyun içindeki hem de oyun dışındaki liderliği ile tanındı ve hayranların ve arkadaş oyuncuların saygısını kazandı. Emekli olduğunu Twitter üzerinden duyurdu ve ailesiyle ve yeni fırsatlarla ilgilenmek istediğini söyledi.

Aphromoo, rekabetçi League of Legends sahnesine yaptığı katkılar unutulmayacak. Her zaman Kuzey Amerika’da en etkili ve saygın destek oyuncularından biri olarak hatırlanacak.

Bu haber geliştirilirken yapay zeka sohbet robotu ChatGPT destek sağlamıştır. 

Gerçek Destek: Aphromoo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir