League of Legends League of Legends Haberleri

League of Legends Norveç’te ders oluyor

E-Spor dünyası git gide büyümekle beraber gerçek bir and spor olma yolunda da adım adım ilerliyor. Daha önce League of Legends ve CS:GO gibi oyunların İsveç’te liselerde ders olarak okutulacağının açıklanmasının ardından Norveç’teki bir lise de League of Legends, CS:GO gibi oyunları ders olarak okutacak.

Garnes Lisesi 2016 yılının Ağustos ayından itibaren ek ders olarak e-Spor sahnesinin popüler oyunlarını ders olarak müfredatına alacağını duyurdu. League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Starcraft II ve Dota 2 oyunları e-Spor oyunlarını ders olarak sayacak ve oyuncuların bu derslerdeki başarıları genel ortalamalarına da yansıyacak. League of Legends için başarı ölçütü ise üç yıllık bir zaman periyotu içerisinde bir takım oluşturmak ve ülkede düzenlenen turnuvalarda mücadele etmek.

E-Spor’un Avrupa ülkelerinde bu kadar çok ilgi görmesi ve ciddi bir şekilde ortalamayı etkileyecek ders olarak okutulması, sahne adına büyük bir gelişme olarak kabul ediliyor. Derslerin Norveç’te liseye yeni başlayan öğrencilerin almak zorunda olduğu 30 saatlik derslerden olmadığını, bunun yerine ‘e-Spor’ derslerinin 5 saatlik ek ders olduğunu da belirtelim.

Ülke Ligleri’nin de öneminin artmasıyla birlikte başka ülkelerin de özellikle League of Legends’a verdiği önemin artması bekleniyor. Profesyonel oyuncu yaş aralığının 15-20 olduğu düşünüldüğünde eğitim sisteminin öğrencileri bilinçlendirmek istemesi ve profesyonel dünyaya hazırlaması, ülkemizde de görmek istediğimiz türden gelişmelerden.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir