League of Legends

League of Legends Yeni Ping Sistemi

Riot Games, League of Legends’ta iletişim sistemlerinde yeni ping sistemi iyileştirmeleri içeren bazı değişiklikleri açıkladı. Geçtiğimiz günlerde gelen yeni yamayla da ping sistemindeki bu değişiklikler oyuna eklendi.

Farklı 8 Ping

League of Legends‘ta alışılmış olan ping çarkı ve bu sistem devam ediyor fakat eskiden 4 olan sinyal sayısı artık 8’e çıktı. Eskiden alışık olduğumuz, ‘Rakip Kayıp’ , ‘Yardım Edin’ , ‘Yoldayım’ ve ‘Geri Çekil’ sinyallerinin aralarına ‘Yemle’ , ‘İttir’ , ‘Saldır’ ve ‘Savun’ sinyalleri eklendi. Bu sinyallere eskiden olduğu gibi G tuşuna basarak ping çarkını açıp erişilebiliyor.

Geri Çekil – Mevcut sinyalde bir değişiklik gerçekleşmedi.
İttir – League of Legends Yeni Ping Sistemi
Yoldayım – Mevcut sinyalde bir değişiklik gerçekleşmedi.
Saldır – League of Legends Yeni Ping Sistemi
Yardım Edin – Mevcut sinyalde bir değişiklik gerçekleşmedi.

“Riot, oyunculara daha net iletişim için daha fazla fırsat vermek istiyor.”

Yeni sinyal sistemiyle ilgili bir video yayınlayan Riot Phraxzon, mevcut sinyal sisteminin diğer oyunlara kıyasla artık yaşlı kaldığını, yeni sistemle daha iyi bir iletişim gerçekleşeceğini belirtti. Riot Games’in oyunlarında, oyunculara daha net iletişim için daha fazla fırsat vermek istediğini ekledi.

 

Riot Games, aynı zamanda geçtiğimiz yamalar ile birlikte dragon ve baron öncesi takımın kısa bir oylama yapabileceği bir sistem geliştirdi. Takım oyuncuları dragon ve baron öncesi, takımın objektifi alması mı yoksa rakibe mi bırakması hakkında oylama yapabiliyorlar.
Oyunlarda hepimiz zaman zaman gerçekten oyun amaçlı, zaman zaman ise takım arkadaşlarımıza ani baskı amaçlı sinyalleri kullanıyoruz. Yeni sinyaller sizlerin oyununa derinlik kattı mı?

 

Savun – League of Legends Yeni Ping Sistemi
Rakip Kayıp – Mevcut sinyalde bir değişiklik gerçekleşmedi.
Yemle – Yeni yama ile birlikte gelen yemle özelliği birçok kullanıcının tepkisine neden oldu.

2022’nin son yaması 12.23 ile ilgili Riot Games’in açıklaması: 

ARAM/Sezon Öncesi Dönem sonrası yamasına hoş geldiniz! Bu hafta Sonsuz Uçurum’a buzgeçitler, köprü tamiri ve bahçıvanlık işleri gibi büyük değişiklikler getiriyoruz. Bu değişiklikleri ilk kez gerçekleştirdiğimiz, katılımı bedelsiz ARAM Clash Turnuvası’nda denemeyi unutmayın! Ayrıca Sezon Öncesi Dönem değişikliklerinin devamını getirerek zor zamanlar geçiren tanklara yardım ediyoruz, fazla güçlü ormancıları (Mordekaiser) zayıflatıyoruz ve Zeri’ye şok edici bir güncelleme getiriyoruz.

(Yazarın notu: Birçoğumuz Aralık ayının sonunda Riot çapındaki tatil arasına katılacağı için bu yama epey uzun. Tatile çıkmadan önce birkaç yama ortası güncellemesi getirmeyi planlıyoruz, yani bu yamayla birlikte çıkabilecek sorunları başıboş bırakmayacağız. Sabrınız için çok teşekkür ederiz!)

2022 yılında bizimle birlikte oynadığınız için teşekkürler. 2023 yılında görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir