League of Legends League of Legends Haberleri

League of Legends’a yeni uluslararası turnuva geliyor

League of Legends topluluğunun yıllardır süregelen uluslararası turnuva isteği nihayet karşılık buluyor. Yahoo Esports’un haberine göre Riot Games, ilki önümüzdeki Temmuz’da olmak üzere MSI ile Worlds arasında gerçekleştirilecek yeni bir uluslararası turnuva üzerinde çalışıyor.

Çin’de yeni sezon başlangıcı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Riot Games’den Ye Qiang ile Tencent’in temsilcisi Jin Yibo, League of Legends’ın geleceği hakkında ipuçlarını Çin medyası ile paylaştı. LPL odaklı geçen toplantıda söz alan yetkililer, Çin ligi haricinde uluslararası sahneye dair de bilgiler verdi ve özellikle son dönemde artan NBA ilgisi ve yatırımlardan övgüyle bahsetti. Yine de toplantının bombası, yeni uluslararası turnuva oldu.

Riot Games’den Ye Qiang, uluslararası rekabete yönelik talebi karşılamak amacıyla sık sık dile getirilen Bahar sezonunun süresini kısaltma fikrini değerlendirmeye aldıklarını, ancak farklı bir alternatif ile yola devam etmeye karar verdiklerini belirtti.

“Bunu düşündük ama bahar ve yaz sezon süreleri önceki yıl ile aynı kalacak. Ek olarak farklı türde uluslararası etkinlikleri de düşündük. Bu yıl Temmuz ayında yeni bir uluslararası turnuva oynanacak. Şu an pek fazla detay paylaşamıyorum.”

Bu önemli bilgiyi paylaştıktan sonra konuyu biraz daha açmaya karar veren Qiang, sözlerine şu şekilde devam etti: “Hâlâ herkes için en ilgi çekici olacak etkinlik türüne karar verme aşamasındayız. Örneğin Dünya Kupası türünde bir turnuva yapabilir miyiz? League of Legends etkinliklerinin daha farklı alanlara hizmet eden, seyirciyi her anlamda tatmin eden ve herkese daha iyi bir oyuncu deneyimi yaşatacak etkinlikler olmasını umuyoruz. Temmuz için de bunu hedef almış durumdayız. Bekleyin ve görün.”

Yeni turnuvaya dair şu an için başka hiçbir detay bulunmazken, haberin kaynağı düşünüldüğünde yakın zamanda daha kapsamlı bilgilere kavuşabiliriz gibi görünüyor. İlgiyle takip ediyor olacağız.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir