League of Legends League of Legends Haberleri

League of Legends’da oynanış ve denge değişiklikleri

Yaptığı güncellemeler ile League of Legends’ı canlı tutmayı başaran Riot Games gelecek olan yeni önemli değişimleri de oyuncular ile paylaştı.

Paylaşılan bilgilerde özet olarak yeni sezon öncesi hazırlıkları, şampiyonlara gelecek olan dengeleme işlemleri, rework alacak olan şampiyonlar ve yeni çıkacak olan şampiyonlardan bahsedildi. Şimdi paylaşılan bilgilerin detaylarına geçelim;

  • Sezon öncesi: Yeni sezon öncesi gelecek olan güncelleme şampiyonlara, eşyalara ve görüş anlamında değişiklikler getirecek. Ayrıca bu güncellemenin kısa süre içinde PBE sunucusuna geleceğinin haberi de verildi.
  • Kindred: Yeni gelen şampiyon ile ilgili gelişimden şu ana kadar memnun olduğunu belirten Riot Games yeni yamada şampiyonun herhangi bir buff veya nerf almayacağını açıkladı. Yeni yamada şampiyonun sadece bazı hataları düzeltilecek. Oyuncuların yeni şampiyon ile neler başarabilecekleri konusunda yakından ilgilendiklerinden de bahsedildi.
  • Mordekaiser: Bir diğer konu başlığı ise şu aralar açık ara oyunun en orantısız şampiyonu Mordekaiser. Eşli koridorda çok güçlü olduğundan bahsedilirken yeni yamada şampiyonun yeteneklerinde azalma olacağı haberi de verildi. Bu azalma ise şampiyonun W yeteneği ile başlıyor. W’den gelen ekstra tecrübe puanı yeni yamada düşürülmüş olacak. Bu nerf ile beraber Mordekaiser’in başlangıç değerlerinde de artış meydana gelecek. Bunun sebebi ise eşli koridorda çok güçlü olan şampiyonu tekli koridor şampiyonu haline getirmek.
  • Poppy: Sıradaki bilgi ise oyunda çok az görebildiğimiz Poppy’e gelecek olan rework ile alakalı. Tıpkı Sion ve Gangplank’te olduğu gibi Poppy’nin de yetenekleri, görünümü ve sesi tamamen değişecek. Şampiyonun yeni halinde ise E yeteneğinin şimdi ki  işlevselliğini de koruyacağı ayrı olarak belirtildi.
  • Gelecek olan yeni şampiyonlar: Son çıkan şampiyonlar ile belli bir konsept ve yeni oyun tarzı yakalayan Riot Games bu durumundan memnun gözüküyor. Yeni çıkacak olan şampiyonlarda ise birincil hedef ultisinin hasar vermesi ve savaşlara dayalı olması. Bu şampiyonların ise Runeterra’dan çıkacağı yine verilen bilgiler arasında.
  • Genel denge değişiklikleri: Yeni sezon öncesi yamalarda genel olarak çok güçlü şampiyonlara ufak çaplı nerf gelecek olurken güçsüz şampiyonlara da yine ufak çaplı bir buff gelecek.

Yeni sezon öncesi hedeflediği bu güncellemeler ve değişiklikler ile oyununun dinamiğini canlı tutmayı hedefleyen Riot Games doğru noktalara parmak basmış gözüküyor. Oyunda aşırı güçlü şampiyonların bulunması ve bunların neredeyse her maçta yasaklanması artık alışık olduğumuz bir durum oldu. Bu şampiyonlara gelecek olan nerfler bu noktada çok mantıklı bir hamle gibi gözüküyor. Bunun dışında oyunda sıkça göremediğimiz şampiyonları rework ile bir anlamda tekrar oyuna katan Riot Games, Poppy konusunda da oyuncuları heyecanlandırmış durumda. Son olarak genel denge değişikliği adı altında önceki yamalarda gereğinden fazla nerf veya buff alan şampiyonları bir kez daha kontrolden geçirmek bir başka mantıklı hamle. Zira önceden metada olup aldığı ufak değişimler ile metadan düşen şampiyon sayısı bir hayli fazla.

Riot Games’in detaylarını paylaştığı güncellemeler ve değişiklikler şimdilik bu kadar. Gelişmeleri yine sitemizden takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir