League of Legends League of Legends Haberleri

Link, Counter Logic Gaming’den ayrıldı

Counter Logic Gaming, League of Legends sahnesinde 1. sezondan beri bulunan bir takım. Bu kadar köklü bir takım olması da hayranlarının sayısının çok fazla olmasının en büyük nedenlerinden biri. Bir takım ne kadar çok hayran kitlesine sahipse, gelen eleştiriler de o kadar acımasız ve sayıca çok oluyor. CLG takımı yıllardır bu eleştirilere maruz kalmakta zira bir türlü hayranların beklediği başarı gelmedi. Başarıya, yani en azından playofflarda yarı final oynamaya, en çok yaklaştığı sezon olan 2015 Kış Sezonu da CLG için hüsranla biterken, takımın sahibi HotshotGG radikal değişiklikler yapmaya söz vermişti. Bu değişiklik, sonunda gerçekleşti ve yıllardır performansı tartışılan Link, takımdan ayrıldı.

CLG’nin en iyi dönemlerinde orta koridor oyuncusu olarak görev alan Link, takımın başarısızlıkları sebebiyle her zaman suçlanan ilk oyuncu olmuştu. Suçlamaların bir kısmı oldukça haklı olsa da, Link’in iş etiğini ve profesyonelliğini hedef alan eleştirilerin haksızlığı, eski takım arkadaşları tarafından Link’in ayrılmasından sonra ony aldı. Özellikle bu sezonun başında oldukça iyi performans gösteren ve double-ad kompozisyonları çok iyi oynayan Link’in performansı, tüm takım gibi TSM yenilgisinden sonra düşmüştü. Görünen o ki takımın problemleri yüzeyde kötü gözükürken, derinlerde felaket durumdaymış.

Takım arkadaşlarının kendine olan güvenini yitirdikten sonra takımdan ayrılan Link, League of Legends sahnesinde takım oyununun ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kere daha hatırlatmış oldu. Cloud 9’ın eski orta koridor oyuncusu ve shotcaller’ı Hai de, takım arkadaşlarının kendisine olan güvenini yitirdiğini hissettiği anda profesyonel sahneden emekli olmuştu.

Link’in en büyük sıkıntısı, orta koridor eşleşmelerini doğru oynayamamasıydı. Bunda takımın yasaklama ekranını oldukça yanlış oynamasının da etkisi bulunurken, mekanik bakımından oldukça yetenekli olmasına rağmen sürekli olarak koridorunu kaybeden Link, CLG’nin kaybettiği maçlarda özellikle kötü performanslar göstererek takımın ne kadar orta koridor odaklı olduğunu kanıtlamıştı. Buna rağmen Link’in gidişinin takımın oyun içindeki işleyişini özellikle etkileyeceğini belirtmek gerekir. Zira tıpkı Hai gibi Link de takımın “shotcaller” mevkisinde bulunan oyuncuydu. Takımı yönlendiren oyuncu sayısının eksilmesi ile CLG’nin maçlarda neler yapacağı bilinmese de, yerine getirilen Pobelter ve Huhi, Link’ten çok daha iyi oyuncular olarak bilinmekte.

Biz de Link’e bundan sonraki profesyonel yaşantısında başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir