League of Legends League of Legends Haberleri

LJL’de Detonation FocusMe fırtınası devam ediyor

LJL 2020 Bahar Mevsimi’nde ilk iki hafta geride kaldı, bölgenin köklü ekibi Detonation FocusMe dörtte dört yaparak liderlik koltuğuna oturdu.

LJL dediğimizde birçoğunun aklına ilk gelen ekip Detonation FocusMe olur. Japonya’nın köklü espor organizasyonlarından DFM son iki yıldır şampiyonluğu kimseye bırakmadı. 2020 sezonunun başına kadar kadrosunu açıklamayan ekip, son gün yaklaşırken eski beşlisiyle yeniden anlaştığını duyurdu. Evi, Steal, Ceros, Yutapon, Gaeng beşlisi LJL’de son bir yılı domine etmişti. Bu sezona da iyi başlayan ekip ilk iki haftada mağlubiyet almadı ve dörtte dört yaparak yoluna devam etti.

Detonation FocusMe, ligin ilk haftasında V3 Esports ve Burning Core ekipleriyle karşı karşıya geldi. V3 Esports maçı baştan sona tek taraflı geçti. V3 tarafında Koreli ormancı Bugi Diana seçimini yaptı ancak tutturamadı. Evi, Ceros ve Yutapon’un etkili oyunları DFM’e galibiyeti getirdi. Mücadele 24 dakika sürerken maç sonunda yaklaşık 10000 altın fark vardı. İkin maçta ise biraz daha çekişme vardı. 43 dakika süren mücadelede Yutapon’un harika Aphelios performansı DFM’e ikinci galibiyeti getirdi.

Ekip son iki maçı AXIZ Esports ve Rascal Jester’a karşı oynadı. DFM geleneğini sürdürdü ve kayıp vermeden liderlik koltuğuna oturdu. Organizasyonun bu isimle 6 şampiyonluğu bulunuyor. 4 kez de ikinci oldular.

LJL’de bu yıl Blank, Pirean ve Gango gibi önemli Koreliler var ancak sonuç yine değişmiyor. Bakalım Detonation FocusMe bir kez daha şampiyon olmayı başarabilecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir