LMQ yeniden markalaşarak Team Impulse adını aldı

2 yıl öncesine kadar kimse LMQ adını bilmiyordu. Ortada, Çinli bir takımın Kuzey Amerika’ya gelip LCS’e katılacağı yönünde dedikodular vardı. Fakat gelecek olan kim, LCS’e katılabilecek mi, katılırsa başarılı olucak mı gibi sorular, LoL hayranlarının kafasını meşgul etmeye başlamıştı bile. Yine de, Çinli hayranları dışında, bu takımın gelip LCS Kuzey Amerika’yı kasıp kavuracağını düşünmemişti.

Kuzey Amerika’ya geçtikten sonra LMQ, Challenger Serisi’ni 8-0 gibi bir rekorla bitirip finalde de Complexity Black takımını yenerek, LCS’ e katılmak için eleme maçı oynamaya hak kazanmıştı.  Eleme maçında da XDG’yi geçen LMQ, sonunda LCS’e katılmıştı. Takımda XiaoWeiXiao ve Acorn(GoDLike) gibi iki muazzam oyuncu bulunmaktaydı ama tahminler takımın en fazla ligde 4. olabileceği yönündeydi.

Takım tüm tahminleri haksız çıkardı. Normal sezonu Cloud 9’ın arkasında 2.likle bitirip playofflarda oynamaya hak kazandılar.  Dünya Kupası’na gitmek için playoffu ilk 3’te bitirmeleri gerekiyordu. Playofflarda muazzam bir oyun ortaya koyan Team Curse’ü 2-0 geriden gelerek 3-2 yenerek aslında turnuvaya gitmeyi ne kadar hak ettiklerini gösterdiler.

Dünya Kupası’nda bekleneni veremeyen LMQ’de şampiyona bittikten sonra ayrılıklar başladı. Önce takımın orman oyuncusu NoName emekli olduğunu açıkladı. Sonra destek oyuncusu Mor takımdan ayrıldı. En son da takımın saldırı gücü taşıyıcısı Vasilii ailevi nedenlerden dolayı Çin’e dönmek zorunda kaldı. Takımın üst koridor oyuncusu Acorn ise eski takımı Royal Club’a döndükten sonra takımda sadece XiaoWeiXiao kaldı. Onun da takımdan ayrılacağı beklenirken o herkesi şaşırttı ve sözleşmesini uzattı. Henüz takıma kimlerin geçeceğine dair dedikodular başlamamışken, takımın orman oyuncusunun Kore sunucusunu 1. sırada bitiren Yoonjae “Rush” Lee olacağı açıkladı. Hemen sonra da destek oyuncusunun Adrian “Adrian” Ma olacağı açıklandı.

Birkaç hafta önce takımın resmi sitesinden takımın tekrar markalaşacağı yönünde bir duyuru yapıldı. Bugün de, takımın yeni ismi belli oldu: Team Impulse!

10697147_778343128902110_5062924524259955633_o

Team Impulse’un resmi sitesinden yapılan açıklama ise şu şekilde oldu:

“LCS’de mücadele etmek için Kuzey Amerika’ya geçeceğimizi ilk duyurduğumuzda, kimse bizim ne yapacağımızı bilmiyordu. Bazıları başarısız olacağımızı tahmin ederken, bazıları ise turnuvayı kazanıp Kuzey Amerika’yı Dünya Şampiyonası’nda temsil edeceğimize inandılar.

Geçen birkaç yıl içinde muhteşem insanlarla tanıştık; muazzam hayranlarımız, yetenekli ve saygılı rakiplerimiz, olağanüstü gönüllülerimiz ve takdire şayan Riot Games çalışanları. Evet, birkaç sorun yaşadık, fakat, 2015 sezonuna girerken, Kuzey Amerika’yı temsil etmekten gurur duyuyoruz.

LMQ, göreceli küçük bir Çin markası olarak büyüdü ve bütün League of Legends camiası tarafından tanınılır bir isime dönüştü ve belirtmek isteriz ki oyuncularımızın yeteneği ve bağlılığı olmadan bu mümkün olmazdı. Bizi temsil eden beş oyuncumuzun büyük çoğunluğu takımda değilken, LMQ markasını kullanmak bize doğru gelmedi. Elbette bu marka bizim kimliğimizin çekirdeği olmaya devam edecek, fakat, bunu kullanmaya devam etmek, bizi çok iyi bir şekilde temsil eden takımı incitecek.

Bugün, ismimizi Team Impulse olarak değiştirdiğimizi duyurmaktan gurur duyuyoruz. Impulse, LMQ’nün gerçek çekirdeği olarak kalmaya devam edecek. Bizi temsil etmiş oyuncularımız gitmiş olsa da, onların oyun stilini devam ettireceğiz. LMQ’nün eski oyun tarzı ateşli, gözü kara ve atılgandı. Yeni markamız, 2013 yılındaki takımımızı kutsal bir yere koymaya devam ederken, organizasyon için de yeni bir yön oluşturacak.”

Takımın websitesine buradan ulaşabilirsiniz: http://www.teamimpulse.gg/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir