League of Legends League of Legends Haberleri

LoL Üniversite Ligi’nde şampiyon Kestaneler oldu

Uzun bir maratonun ardından 2016 Üniversite Ligi’nde şampiyon, Uludağ Üniversitesi temsilcisi Kestaneler oldu.

Geçtiğimiz günlerde Riot Games Türkiye ofisinde gerçekleştirilen yarı finalde Kestaneler (Uludağ Üniversitesi) Marmara Five (Marmara Üniversitesi), MEVA eSports Club (Selçuk Üniversitesi) ve Flames of Rage (Türk Hava Kurumu Üniversitesi) takımları mücadele etmişti. Yarı finalin ilk ayağı MEVA eSports Club ve Marmara Five arasında oynandı. Seriyi domine eden Meva, rakibini çok güzel bir performansla saf dışı bırakarak adını finale yazdıran ilk takım olmuştu. İkinci finalisti belirleyecek diğer yarı final serisinde ise Yükselme Ligi tecrübesi olan oyunculardan kurulu Kestaneler, rakibine şans tanımadı ve 3-0’lık sonuçla finale çıkmayı başardı.

Ankara E-Game Show’da gerçekleştirilen beş maçlık final serisinde Kestaneler ve MEVA eSports Club takımları şampiyonluk için mücadele etti. Seride maçlar genel olarak karşılıklı alınan skorlarla geçse de makro anlamda daha olumlu işler yapan taraf Kestaneler oldu. İlk maçı kazanan ekip seriye iyi bir başlangıç yaparken, MEVA eSports Club ikinci maçı kazanıp sonucu eşitlemeyi başarsa da aynı oyununu diğer maçlara yansıtamadı. 3-1 ile final mücadelesini kazanan Uludağ Üniversitesi temsilcisi Kestaneler böylece 2016 Üniversite Ligi’ni şampiyon olarak tamamladı.

Yine Ankara E-Game Show etkinliğinde gerçekleştirilen üçüncülük maçında ise yarı finalde elenen Marmara Five ve Flames of Rage mücadele etti. Rakibini 3-1 yenen Türk Hava Kurumu Üniversitesi temsilcisi Flames of Rage turnuvayı üçüncü olarak noktaladı.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir