League of Legends League of Legends Haberleri

LoL 2015 Dünya Şampiyonası biletleri 15 dakikada tükendi

Başlamasını iple çektiğimiz League of Legends 2015 Dünya Şampiyonası için heyecan gün geçtikçe daha da artıyor. Daha önce etkinlik biletleri ile ilgili haberini şuradan sizlere aktarmış, Paris, Londra, Brüksel ve Berlin’de oynanacak finaller için tüm bilgileri paylaşmıştık. Bu süreçten sonra da Riot Games belirli aralıklarla grup aşaması, çeyrek finaller ve yarı finaller biletlerini satışa çıkardı. Dün itibariyle satışa çıkan final biletleri ise rekor sürede tükendi.

2014 yılında Kore’de 50 bin kişilik stadyumda düzenlenen görkemli finalin ardından Almanya’da Mercedez-Benz Arena’da yapılacak olan 2015 finalinin biletleri dün itibariyle League of Legends severlerle buluştu. Satışa çıktıktan sonra ise inanılmaz bir ilgi görerek 17 bin bilet tam 15 dakikada tükendi. League of Legends’ın ülkemizdeki profesyonel sahnesi olan Şampiyonluk Ligi’nin Türkiye Büyük Finali biletleri de hatırlayacağınız üzere 1 gün içerisinde tükenmişti. e-Spor kavramının her geçen gün geliştiği bu zamanlarda biletlerin yoğun ilgi görmesi için ise pek de sürpriz oldu diyemeyiz.

Bu yıl Avrupa’da farklı yerlerde düzenlenecek olan 2015 Dünya Şampiyonası için takvim ise şu şekilde:

  • Grup aşaması: 1-4 Ekim, Paris’te
  • Çeyrek finaller: 15-18 Ekim, Londra
  • Tarı finaller 24-25 Ekim, Brüksel

League of Legends profesyonel arenasında yılın en büyük etkinliği olacak final mücadelesi ise 31 Ekim günü Berlin’de oynanacak. e-Sporda belki de en çok ilgi gören etkinlik olan LoL Dünya Şampiyonası’nın bu sene de önceki yıllar gibi milyonlarca seyirci tarafından izlenmesini ve büyük çekişmeye sahne olmasını bekliyor ve umuyoruz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir