League of Legends League of Legends Haberleri

Longzhu Gaming oyuncusu Khan, bir maçlık ceza aldı

Riot Games Kore’nin yaptığı açıklamaya göre geçtiğimiz mevsim şampiyonu Longzhu Gaming’in üst koridor oyuncusu Khan, bir maçlık men cezasına çarptırıldı.

Riot Games, kurallara aykırı davranan oyuncuları cezalandırmaya devam ediyor. LCK’de geçtiğimiz mevsimin en iyi oyuncularından biri olan ve takımının şampiyonluğa ulaşmasına önemli işler yaparak katkı veren Khan, dile getirdiği bir düşünce sebebiyle bir maçlık men cezasına çarptırıldı. Oyuncu bunun yanında davranışı sebebiyle 1 milyon won, yani yaklaşık 920 dolar ödeme yapmak zorunda kalacak. Cezanın sebebi ise Khan’ın “4 Çinli oyuncu maç kazanamaz.” demesi. Riot Games bu cümleyi kurallara aykırı buldu ve oyuncuya ayrımcılık/aşağılama yaptığı gerekçesiyle ceza verdi.

Geçtiğimiz mevsim LCK’de SKT’yi yenerek şampiyonluğa ulaşan Longzhu Gaming, bu sezon da kemik kadroyu koruyarak iddialı bir ekip olacağı izlenimi verdi. SK Telecom’un yıldız ormancısı Peanut’ı da kadrosuna katan Longzhu, kağıt üzerinde çok güçlü bir takım olsa da geçtiğimiz günlerde düzenlenen KeSPA Cup’ta KT Rolster’a şampiyonluğu vermekten kurtulamadı. Geçtiğimiz mevsim takımın en iyi isimlerinden biri olan Khan’ın bu bir maçlık cezası Longzhu Gaming’i olumsuz etkilemeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir