League of Legends League of Legends Haberleri

Marin, T0M ve Easyhoon SK Telecom T1’den ayrıldı

Dünya Şampiyonu olan SK Telecom T1’de kadronun önemli isimlerinden Marin, T0M ve Easyhoon takımdan ayrıldı. Şampiyonanın ardından kadrosunu koruyup korumayacağı belirsiz olan SK Telecom T1’da, as kadronun en önemli ismi ve League of Legends 2015 Dünya Şampiyonası’nın en değerli oyuncusu olarak gösterilen Marin’in takımdan ayrılması, büyük bir şaşkınlık yarattı.

Kore Ligi’nde, tıpkı batı dünyasında olduğu gibi transfer dönemi hızlanmaya başladı. Ligin domine takımı SK Telecom T1’de üç önemli oyuncu takımdan ayrıldı. Uzun süredir Easyhoon’un takımdan ayrılacağı dedikoduları dolaşmaktaydı. Oyuncunun özellikle de 2015 Yaz Mevsimi’nde istediği kadar fırsat bulamaması, Easyhoon’un takımdan ayrılma ihtimalini güçlendirdi diyebiliriz. SK Telecom’un 2015 Bahar Mevsimi’ndeki şampiyonluğunda büyük rol oynayan Easyhoon, takımın Mid-Season Invitational turnuvasındaki performansında da kilit rol oynamıştı. Kespa Cup’ta oyuncunun oynamaması ve Scout’un da yeni gelişen orta koridor yeteneği olduğu göz önüne alındığında, Easyhoon’un takımdan ayrılması anlaşılabilir duruyor. Aynı şekilde T0M da tıpkı Easyhoon gibi Yaz Mevsimi’nde şans bulamamıştı. T0M da Bahar Mevsimi’ndeki performansıyla ne kadar yetenekli olduğunu kanıtlamıştı.

Marin’in takımdan ayrılması ise dışarıdan bakıldığında ayrı bir hikaye gibi duruyor. Oyuncunun neden ayrıldığı konusunda şu an için bir bilgi bulunmuyor. Dünya Şampiyonası’nda mükemmel bir üst koridor oyuncusu olduğunu kanıtlayan yıldız oyuncu, aynı zamanda takımda shotcalling görevini de üstleniyordu.

Şu an için gerçekleşmesi en olası dedikodu, T0M ve Easyhoon’un LZ IM ya da Cj Entus takımlarına transfer olacağı yönündekiler. Marin’in ise Kore’de mi kalacağı yoksa yurt dışında mı kariyerine devam edeceği belirsizliğini koruyor. “Süper takım” oluşturacağı konuşulan IM, geçtiğimiz aylarda büyük bir yatırım almıştı. Kadrosunu tamamıyla baştan aşağıya yenilen Cj Entus’un ise Kore’nin en iyi oyuncularını isteyeceği kesin.

Dedikodular nasıl sonuçlanır bilinmez, fakat SK Telecom T1’in bu oyuncular yerine kimleri transfer edeceği büyük merak konusu.

Takımların en güncel kadroları, tüm transfer haberleri için Dev League of Legends 2015 Transfer Dosyası

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir