League of Legends

Meteos Challenger Series’de mücadele edecek

Cloud 9 yönetimi, eski ormancıları Meteos’un organizasyonun challenger takımında mücadele edeceğini duyurdu.Challenger takımı için oyuncu arayışlarına başlayan Cloud 9, takımın Meteos etrafında şekilleneceğini açıklarken, Meteos’un Cloud 9’ı bırakmayıp challengerda mücadele etmesi League of Legends sevenleri şaşırtmadı.

Ligin 5. haftası sonunda takımdan ayrıldığını duyuran Meteos, herkesi şaşırtmıştı. Özellikle Hai’nin takımdan ayrılışından sonra yeni oyuncu Incarnati0n ile bir türlü uyumu yakalayamayan oyuncu, geçtiğimiz 2 sezona göre büyük bir performans düşüklüğü yaşıyordu. Takımın kötü sonuçlar almasının altında yatan nedenlerden birisi olan orman oyuncusunun aktif olmayışı, Cloud 9’ın başını ağrıtan en büyük nedenlerden birisiydi. Takımın shotcaller pozisyonundaki Hai’nin ayrılışından sonra bu pozisyonda oynayan Meteos’un pek başarılı olmayışını da tüm League severler gözlemlemişti. Tüm bu olumsuzluklar ardından emekliye ayrıldığını duyuran Meteos’un yerine Hai getirilmiş ve takımda kıpırdanmalar başlamıştı.

Üst üste 2 sezon şampiyon olan kadronun en önemli parçası olan Meteos, League of Legends’a “farma ağırlık veren ormancı” terimini katmış ve yeni bir bakış açısı kazandırmıştı. Oyunun ilk dakikalarında sadece farm yapan ve bu özelliğini göz önüne alarak daha pasif şampiyonları seçen oyuncunun Sezon 3’teki Zac oyunları efsaneviydi. Hai ile olan sinerjisi, ligdeki diğer ormancı-orta koridor sinerjisinden çok daha üstün olan oyuncu, takım savaşı başlatma ve bu savaşlardaki pozisyon alma yeteneğiyle ün yapmıştı.

Ligdeki diğer büyük organizasyonlardan teklif aldığı dedikoduları da ortada dolaşan oyuncunun organizasyona sadık kalması ve buradan ayrılmaması takdire şayan. Meteos, 2015 Kuzey Amerika Yükselme Ligi’nde mücadele edecek. Takım arkadaşlarının kim olacağı ise önümüzdeki günlerde açıklanacak zira Cloud 9 organizasyonu hali hazırda challenger takımı için başvuruları kabul ediyor.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.