League of Legends League of Legends Haberleri

Miss Fortune ve Gangplank’e güncelleme geldi

Yaptığı yeniliklerle oyunu her zaman daha iyi bir yerlere getiren Riot Games, yeni çıkan şampiyonun ardından bu sefer de vadide fazla göremediğimiz Miss Fortune ve Gangplank’e güncelleme getirdi.

Önce Gangplank’in yeni yetenekleri ve açıklamalarıyla başlayalım.

Pasif – Ateşle İmtihan: Birkaç saniyede bir, Gangplank’in yapacağı bir sonraki normal saldırı hedefi tutuşturup ona zaman içinde fazladan gerçek hasar verirken; kendisine ise kısa süreli hareket hızı artışı sağlar. Bir Barut Fıçısı’nı yok etmek, Ateşle İmtihan’ı anında yeniler.

Q Yeteneği – Çakaralmaz: Gangplank rakibe tabancasıyla ateş ederek hasar verir ve isabet halinde gerçekleşen bazı etkiler uygular. Çakaralmaz ile bir birim katlettiğinde ondan ilave altın yağmalar ve harcadığı manayı geri kazanır. Yağma ettiği her fazladan altın için, dükkânda Top Salvosu’nu güçlendirmekte kullanabileceği bir Gümüş Yılan sikkesi kazanır.

W Yeteneği – İskorbüte Çare: Gangplank bol miktarda narenciye tüketerek üstündeki tüm engelleme etkilerini kaldırır ve eksik canına bağlı olarak bir miktar iyileşir.

E Yeteneği – Barut Fıçısı: Gangplank, kendisinin ya da rakiplerinin saldırabileceği bir barut fıçısı yerleştirir. Eğer Gangplank yok ederse, fıçı alan etkili bir patlamayla patlar ve saldırının hasarını yakındaki tüm rakiplere yayar. Patlama bölgesinde kalan tüm diğer fıçılar da zincirleme olarak patlar. Fıçıyı bir rakip yok ederse, patlama engellenir ve rakip altın kazanır.

R Yeteneği – Top Salvosu: Gangplank’in gemisine, bir bölgeye yaylım top atışı yapma sinyali verir. Her yaylım ateşi dalgası büyü hasarı verir ve rakipleri yavaşlatır. Top Salvosu üç defaya kadar geliştirilebilir:

Ecelin Kızı, etki alanının merkezine önden mega boyutlu bir top güllesi atar.
Moral Ver, etki alanındaki dost şampiyonlara fazladan hareket hızı verir.
Ateş Serbest, Top Salvosu’nun süresi dahilinde yapılan atışları arttırır.

Vadide çok fazla göremediğimiz şampiyonlardan olan Gangplank yapılan bu güncelleme ile artık kendine yer bulacak gibi gözüküyor. Yeni yetenek setiyle birlikte GP daha iyi bir hale gelmiş gözüküyor. Pasifinin artık tutuştur sihirdar büyüsü gibi olacak olması koridorda karşısına gelen rakiplere zor anlar yaşatabilir. Ayrıca pasifinin E yeteneği ile birlikte de tetiklenmesi Gangplank’e daha da güç katmış olacak. Tamamen değişen E yeteneği, koridorda rakibi harraslamak için birebir gözüküyor. W yeteneği ise takım savaşlarında kilit bir rol oynayabilir. W yeteneği ise takım savaşlarında kilit rol oynamaya devam edecek çünkü şampiyonun hem canını yenilediği gibi kitle kontrol etkilerinden de kurtulmasını sağlıyor. Ultisi aynı kalsa da geliştiği zaman farklı özellikler kazanması da yeteneği daha iyi bir hale getirmiş. Gelen bu güncelleme ile şu anlık Gangplank daha iyi bir hal almış gözüküyor.

Miss Fortune güncellemesiyle devam edelim;

Pasif – Caka: Miss Fortune birkaç saniye saldırıya uğramazsa zamanla artan Hareket Hızı kazanır.

[Yeni] Caka artık seviyeyle orantılı olarak güçlenecek ve etkisi ancak Miss Fortune doğrudan, periyodik olmayan hasar aldığında kaybolacak.

Q Yeteneği – Çifte Vuruş: Miss Fortune bir rakibin içinden geçerek arkasındaki başka bir rakip hedefi vuracak bir atış yapar. Atış ilk hedefe fiziksel hasar, ikinci hedefe daha da çok fiziksel hasar verir ve iki hedefe de isabet halinde gerçekleşen etkiler uygular.

[Yeni] Atış ilk hedefi öldürürse, seken hasar artar.

W Yeteneği – Hileli Atış: Pasif: Miss Fortune’un normal saldırıları, biriken ilave büyü hasarı verir.

Aktif: Miss Fortune birkaç saniyeliğine fazladan saldırı hızı kazanır.

[Yeni] Hileli Atış’ın aktifini kullanmak Caka’yı devreye sokar.

E Yeteneği – Kurşun Yağmuru: Miss Fortune, belli bir alana kurşun yağdırarak rakiplerine dalga dalga hasar verir ve yavaşlamalarını sağlar.

R Yeteneği – Mermi Manyağı: Miss Fortune olduğu yere sağlam basarak, birkaç saniye için ilerledikçe genişleyen koni şeklinde bir yaylım ateşine başlar ve rakiplerine büyük miktarda hasar verir.

Q ve W yeteneği değişen Miss Fortune’un oynanabilirliği biraz düzelmiş gözükse de, hala profesyonel sahneden kendine yer bulacak gibi değil. E yeteneği ve ultisi aynı kalan şampiyonun Q yeteneğine basit bir buff getirildi. MF’ye bu güncelleme ile gelen asıl buff W yeteneğinin aktifi gibi gözükmekte. Aktif edildiğinde şampiyona saldırı hızı veren yetenek, Miss Fortune’un oyun başı takaslarda avantajlı duruma geçmesini sağlayabilir. Yeteneğin seviye arttıkça ne şekilde ölçekleneceği henüz açıklanmasa da, oyun ortası da etkili olacağa benziyor. Yine de, bu yüksek hasar metasında Miss Fortune’un kendine yer bulması oldukça zor. Soloq’da oynandıkça ve ilerleyen yamalarda alacağı bufflarla tekrardan oynanabilirliği artabilir, fakat bu da Riot’un alacağı kararlara çok bağlı.

Değişen bu iki şampiyonun Soloq’da oynanma ve kazanma yüzdelerinin ne şekilde değişeceğini de ilerleyen günlerde istatistikler elimize geçtiğinde paylaşacağız. Şu an PBE’de gözüken bu değişimlerin güncel yamaya ne zaman geleceği ise merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir