League of Legends League of Legends Haberleri

MonteCristo ile League of Legends Dünya Kupası 2014 üzerine

Counter Logic Gaming takımının eski koçu, onGamenet’de yayın yapan Christopher “MonteCristo” Mykles, Busan ve Seoul’de 2014 Dünya Şampiyonası canlı sunumlarındaydı. Bu MonteCristo hayranları için sevindirici bir haberdi.

Mykles bir aylık bir süreçteki manzaradan etkilenmişe benziyordu. MonteCristo: ” Bence büyük başarılara imza atıldı.Bir aylık bir sürede maçların 4 farklı şehirde ayarlanması kusursuz bir şekilde gerçekleşti. Turnuvanın sonlarında gerçekten eSpor dünyasının daha önce karşılaşmadığı anlar yaşandı. Ben bu kadar kısa sürede başarılı bir iş çıkaracaklarını tahmin etmemiştim ama iyi iş çıkardılar.”

Ama bu organizasyonda eksik olan noktalar da vardı.” Beni en çok hayal kırıklığına uğratan şey programdan dolayı bazı şeylerin aceleye getirilmesiydi. Maç sonrası analizleri ve bunun gibi etkinler çok kısa bir zamanda gerçekleştirilmek zorundaydı.” diye belirtti Mykles.

Ve devam etti: “Aynı ülkede şehirden şehre gezmek ülkeden ülkeye gezmekten iyidir. Gittiğimiz her yerde sistemlerin tekrar kurulması gerekiyor ve farklı dili konuşan insanlarla bunu yapmak daha zor oluyor. Ben şampiyonanın ilk iki ayağında yoktum ama bunlar benim gözlemlediklerim.”

Oyunlardan söz açıldığında Mykles 2014 sistemini sevdiğini söyledi.Ardından değişmesini istediği tek şeyin çeyrek final seçimlerinin biraz daha rastgele yapılmasıydı.

MonteCristo, Samsung White ve Blue maçının kardeş takımlar olduğu için şaibeli geçeceğinden endişe duyuyordu ama düşündüğü gibi bir durum yaşanmadı.5 takımdan en iyi ikisinin çıktığı sistemi de sevdiğini belirtti.

İlk haftadaki grup aşamalarının biraz sıkıcı geçmesi dışında turnuvanın genelinden zevk aldığını söyledi ve şunları ekledi: “Geçen seneki maçlardan daha güzel maçlar oldu. Bu formatta devam ederler umarım. Benim değişmesini istediğim şey IWC takımlarının direk Şampiyona’ya katılmasından ziyade IWC takımlarını Kuzey Amerika, Avrupa, Kore ve Çin takımlarından 4. sırada olan ve Güneydoğu Asya takımlarından 3. takım ile bir turnuvaya soktuktan sonra 1. ve 2. nin Şampiyona girmeye hak kazanması gerektiğini düşünüyorum. Bu da A ve B gruplarının daha çekişmeli geçmesine sebep olacaktır.

OnGameNet Champions’a göre Koreli yerli oyuncular diğer ülkelere göç ediyor.
Daha Şampiyona bitmeden, Koreli oyuncuların Avrupa’ya, Çin’e, ve diğer ülkelere gideceği hakkında dedikodular vardı. Bu dedikoduların gerçeği yansıttığı KT Bullets’in ünlü jungler’ı Kakao’nun Çin’de oynamak istediğini açıklamasıyla anlaşıldı.

Kore’den ayrılan oyuncuların sayısı hiç bu kadar fazla olmamıştı. Mykles şunları söyledi:”Bana kalırsa Rookie ve Kakao’ nun ayrılması Kore için kötü oldu. Çünkü Kakao Kore’de “Champions” turnuvasının son şampiyonlarındandı.
Bunun sebebini Çin takımlarının daha çok ödemesine bağlıyorum. Çin takımlarının KT, SK Telecom ve ya Samsung gibi milyon dolarlık şirketlerden daha çok ödeyebilmesi ilginç. KeSPA takımlarının ünlü oyunculara gayet iyi rakamlar verdiğini duyuyorduk ama artık durum böyle değil. Bu durum Korenin uyanması için bir uyarı olarak görülebilir. Eğer Kore bu duruma çare üretmek istiyorsa oyunculara daha fazla para ödemeli.”

Dünya Şampiyonası’nın ikinci takımı Star Horn Royal Club’dan Insec’in eski takım arkadaşı eğer Kakao Çin’e giderse ve oradaki takımıyla iyi bir şekilde iletişim kurabilirse Kakao’nun InSec’dan daha iyi bir oyuncu olacağını söyledi.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir