psg talon msi 2023 League of Legends

MSI 2023 | PSG Talon 2-0 LOUD

MSI 2023 ön eleme aşamasında karşı karşıya gelen PCS birincisi PSG Talon ve CBLOL birincisi LOUD, heyecan dolu bir mücadeleye sahne oldu. PSG Talon, seriyi 2-0 kazanarak önemli bir galibiyet elde etti.

PSG Talon kadrosu Azhi, Junjia, ubao, Wako ve Woody ile, LOUD ise Robo, Croc, tinowns, Route ve Ceos ile mücadele etti. İlk maçta PSG Talon, maçın başından itibaren üstünlük sağlayarak liderliğini korudu. 25. dakikada çıkan bir savaşta Ryze’ı kaybedince üstünlüğü de iyice kaybeden LOUD, Tristana’dan bounty almasına rağmen maçta geri dönemedi.

PSG Talon’dan Tristana ile mücadele eden ubao, dakika 16’da 3-0-1 skora ulaşarak etkileyici bir performans sergiledi. Ayrıca takım arkadaşı Junjia, Sejuani ile hiç ölmeden 2-0-13 skorla maçı tamamladı. Üst koridorda ise Azhi, Kennen ile oynayarak maçı hiç ölmeden 4-0-6 skorla tamamladı.

PSG Talon, dakika 34’te gerçekleşen baron savaşından üstünlük sağlayarak karşılaşmayı sonlandırdı ve seride 1-0 öne geçti.

1. karşılaşma hakkında Trix’in yorumu:

“Mid’de LOUD diveları yiyeceklerinden de haberi yoktu. Onu fark ettin mi? Hiç böyle Loud oyuncuları birbirleriyle konuşmuyor gibi. Azıcık geri çıksa ya da ormancısı yardıma gelse daha iyi olabilirdi.
Sejuani, Wukong’a baskın yaptı.”

2. Karşılaşma:

PSG Talon:
Azhi – Ksante
JunJia – Kindred
ubao – Galio
Wako – Aphelios
Woody – Thresh

LOUD: 
Robo – Malphite
Croc – Viego
tinowns – Annie
Route – Zeri
Ceos – Nautilus 

2. karşılaşma draftları hakkında Nova’nın yorumları:

“Ben iki tarafı da beğendim bu sefer. Bir tarafta Annie, Viego yani ilk hedefi düşürmek üzerine. Diğer tarafta da rakibin bu kadar tek taraflı yok etme üzerine bir Kindred ultisi gelebilir. Yani PSG’yi ufak bir favori görüyorum ama biliyorsunuz Kindred’lar erken oyunda tabii şuana kadar çok iyi performanslar gösteremedi.”

PSG Talon 2. karşılaşmaya da önde başladı.

2. karşılaşma da PSG Talon’un önde başladı. Dakika 8’de dragon tarafında gerçekleşen bir takım savaşında, ikiye bir değişim sonrası PCS temsilcisi, hem istediği skorları aldı hem de dragonu aldı.
Kindred ile PSG Talon dakika 14’te ikinci dragonu da almayı başardı. 19. dakikada LOUD, Annie’nin hiç dahil olamadığı takım savaşında, iyi koordine olamadı ve takım savaşını kaybetti.
26. dakikada hem bir takım savaşı daha kazanan, hem de dördüncü dragonunu alan PSG Talon, karşılaşmanın devamında hata yapmadı ve Nexus’u düşürmekte zorlanmadı.

PSG Talon üst koridoru yine 0 ölüm , 1/0/14 K’Sante performansı ile göz doldurdu.

Yarın PSG Talon – Golden Guardians karşılaşmasını izleyeceğiz. Bu karşılaşmanın galibi ise MSI 2023 ana sahnede mücadele edecek bir diğer takım olacak.

MSI 2023 karşılaşmalarının tamamını Lolespor Youtube hesabından linkinden canlı izleyebilirsiniz.

MSI 2023

 

MSI 2023 Hakkında

2023 Sezon Arası Turnuvası (MSI 2023), EMEA hariç tüm bölgelerde ilk ve ikinci sezon aralarında düzenlenmektedir. EMEA bölgesinde ise ikinci ve üçüncü sezon arasında gerçekleşir. Her rekabetçi bölgenin şampiyonları ve büyük bölgelerin ikincileri, MSI unvanı için mücadele eder. 2023 yılında, turnuva önceki yıllara göre büyük format değişiklikleri geçirdi. Bunlar arasında üç maçlık seriler, çift eleme sistemi ve daha fazlası yer aldı.

MSI 2022’de Ne Olmuştu?

2022 League of Legends takvimindeki ilk uluslararası etkinlik, dört hafta süren nefes kesen mücadelelerle sona ermiş, on bir takım, şampiyonluk tacını elde etmek için kıyasıya yarışırken, LPL temsilcisi RNG ve ev sahibi favorisi T1, büyük finale kadar yol almıştı.

“Set It Off” turnuvanın tema şarkısıydı ve DPR Live ile DPR Cline tarafından hazırlandı. Turnuva, 10-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında Güney Kore’nin Busan şehrinde düzenlendi. Grup Aşaması, Busan Esports Arena’da gerçekleştirildi, Rumble Aşaması ve Eleme Aşaması ise Busan’daki Busan Exhibition and Convention Center (BEXCO) Sergi Salonu 1’de yapıldı. Çin anakarasındaki COVID-19 salgını nedeniyle, LPL’den katılan takım Çin’deki antrenman tesislerinden uzaktan yarıştı.

Son şampiyon olan Çin’den Royal Never Give Up, Güney Kore’den T1’i finalde 3-2 mağlup ederek üçüncü MSI şampiyonluğunu kazandı.

 

MSI 2023’e Katılacak Takımlar

Turnuvada toplamda 13 takım yer alacak:

  • 2 takım Çin’den
  • 2 takım EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinden
  • 2 takım Kuzey Amerika’dan
  • 2 takım Kore’den
  • 1 takım PCS (Tayvan, Hong Kong, Makao, Güneydoğu Asya ve Okyanusya) bölgesinden
  • 1 takım Vietnam’dan
  • 1 takım Brezilya’dan
  • 1 takım Japonya’dan
  • 1 takım Latin Amerika’dan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir