League of Legends League of Legends Haberleri

NA CS’te ikinci hafta geride kaldı

Birçok tecrübeli oyuncunun geri döndüğü ve yeni yıldız adayı oyuncuların kendilerini gösterebileceği NA Challenger Series 2017 Yaz Mevsimi’nde ikinci hafta geride kaldı. İlk gün ve ikinci gün olmak üzere toplamda altı serinin oynandığı NA CS’in zirvesinde yenilgiz ilerleyen eUnited bulunuyor.

İlk günün ilk serisinde GCU, BIG karşısında rahat bir seri geçirirken her iki oyunda da rakibine büyük üstünlük kurarak seriyi galibiyetle kapatmasını bildi. GCU’nun gerek mikro gerekse makro oyunda yarattığı fark karşısında BIG tutunamadı. TS-DFX serisinde yaşanan senaryo da ilk seriye benzer şekilde gelişti. Seri boyunca Dyrus’u kamplamaya yönelik bir stratejisi ortaya koyan TS bu hamlesinden başarı elde ederek Dyrus’u her iki seride de geriye düşürerek oyundan kopmasını sağladı Ormancı-üst koridor/orta koridor sinerjisinden de en üst düzeyde faydalanmasını bilen TS, zorlanmadığı seriyi 2-0 ile geçti. NA CS’in bu sezon en büyük favorisi olarak gösterilen EUN ise, CLA karşısında ilk oyunu LeBlanc ve Lee Sin’in yarattığı kar topu sayesinde 29. dakikada kapattı. Serinin ikinci oyun skor olarak kısır ve her iki takım adına da yakın sonuçlansa da farkı yaratan unsur EUN’un ortaya koyduğu muazzama yakın olan makro oyun üstünlüğü oldu. EUN’un yaptığı rotasyonlar neticesinde haritanın her yerinde kurduğu üstünlük galibiyeti getirdi.

İkinci gün ilk serisinde CLA ile GCU karşı karşıya geldi. İlk oyunu nispeten rahat bir şekilde sonuçlandıran CLA, ikinci ve üçüncü oyunlarda ilk oyundaki performansından çok uzak bir görüntü çizdi. İkinci oyunu kazanarak mental üstünlüğü de alan GCU, üçüncü oyunu da kazanarak seriden zaferle ayrıldı. GCU orta koridoru Fly’ın seri boyunca orta koyduğu başarılı performans gözlerden kaçmadı. İkinci haftanın en çekişmeli maçları ise EUN ile TS arasında yaşandı. EUN’un ilk oyunda sağlam bir performansla elde ettiği galibiyet sonrasında TS’in ikinci oyunda büyü hasarı ağırlıklı kurduğu kompozisyon sonuç verdi ve seri üçüncü maça taşındı. Son oyunda Baron’u da almasına karşın sonuca ulaşmada sıkıntı yaşayan TS, seriyi kaybeden taraf oldu. Haftanın son maçı ise yıldızlar takımı DF ile BIG arasında oynandı. DF’nin oynanan üç maçtaki dağınık görüntüsü bu seride de aynı şekilde devam etti. BIG’e hiçbir şekilde karşılık koyamayan DF, seriden mağlubiyetle ayrıldı.

İkinci hafta oluşan puan durumu ise şu şekilde:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir