League of Legends

NA LCS 2016 Yaz Mevsimi’nde ilk finalist Cloud9 oldu

En çekişmeli sezonlarından birisini geçiren NA LCS’te 2016 Yaz Mevsimi yarı final karşılaşmaları oynanmaya devam ediyor. Ligi ikinci olarak bitiren Immortals ile karşılaşan Cloud9, rakibini 3-2 yenerek 2016 Yaz Mevsimi Finali’ne yükselmeyi başardı.

Hai’nin takımdan ayrılmasından sonra bir türlü istenilen sinerjiyi/performansı yakalayamayan Cloud9, bu mevsim eskiye dönüş sinyalleri vermişti. Üst koridora eski Dünya Şampiyonu Impact’i transfer eden takım, ormancı rolüne Meteos’u getirmiş, iki kişi başladığı destek rolünde ise Smoothie ile devam etme kararı almıştı. Ligde zaman zaman istikrarsız performanslar sergilemesine rağmen mevsimi üçüncü olarak bitiren Cloud9, mevsim finallerinin ilk ayağı olan çeyrek finalde Team Envy ile karşılaştı. Rakibine sadece 1 maç vererek 3-1 kazanan C9, yarı finalde Immortals’ın rakibi oldu.

Oldukça gergin geçen ve iki takımın da elindeki tüm kartları oynadığı yarı final eşleşmesini 3-2 kazanmayı başaran taraf Cloud9 oldu. Koç Reapered’ın önderliğinde bambaşka bir kimliğe bürünen C9, seri boyunca yenildiği maçlarda dahi çok iyi performanslar sergiledi. Aldığı yanlış kararlardan dolayı karşılaşmaları kaybeden C9’da Impact adeta Dünya Şampiyonu olduğu günlerdeki performanslarını hatırlattı. Öte yandan Immortals ise ikinci defa neredeyse kusursuza yakın bir mevsim geçirmesine rağmen yarı finalden öteye gidemedi. IMT’de Huni ilginç tercihleri ve sorgulanabilir oyunları ile eleştirilirken, IMT takım olarak gergin anlarda ne yapacağını bilemediğini bir kez daha kanıtladı.

Cloud9 ise Hai gittikten sonra üst üste iki kez LCS finali kaçırmasına rağmen bu gidişata son verdi. Demokratik karar verme mekanizması sisteminde başarıyı yakalayan takım, kurulduğu günden bu yana TSM ve SSB takımları hariç farklı bir takıma Bo5 serisi kaybetmedi. Mevsim finaline yükselen Cloud9’ın rakibi ise Team SoloMid-Counter Logic Gaming karşılaşmasının kazananı olacak.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.