League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2016’da yarı finale çıkan takımlar belli oldu

NA LCS’de oynanan çeyrek final karşılaşmalarının ardından yarı finale çıkan takımlar belli oldu.

Normal sezonu sona eren NA LCS’de büyük bir heyecanla beklenen mevsim finalleri geçtiğimiz günlerde başladı. Ligi üçüncü sırada bitiren Cloud9 altıncı Team Envy ile eşleşirken dördüncü olan Counter Logic Gaming takımı da Team Liquid ile eşleşti. Lig aşamasındaki performanslarından dolayı Cloud9 ve CLG serilerin favorisi olarak gösteriliyordu. Beklentilerin dışında bir gelişme yaşanmadı ve iki takım da 3-1 ile rakibini yenerek adını yarı finale yazdırdı.

Cloud9 ve Team Envy arasındaki serinin ilk maçı sürpriz bir sonuçla başladı. 47 dakika süren mücadeleyi 18-14 ile kazanan Team Envy seride öne geçti. Nişancı LOD’un 9-1-8’lik Sivir performansı da galibiyette kilit rol oynadı. İkinci maçta toparlanan Cloud9 daha sonuca odaklı şampiyon tercihleriyle temiz bir takım oyunu çıkardı. Mücadele 38 dakika sürerken erken dakikalarda oyunu kontrolü altına alan C9 24-8 ile galibiyete ulaştı. Serinin üçüncü ve dördüncü maçları da C9’nın büyük bir üstünlükle aldığı galibiyetlerle sonuçlandı. Üçüncü maçı 16-2 ile kazanan ekip serinin son maçı olan dördüncü karşılaşma da inanılmaz bir oyun sergiledi. 30-8 ile maçı kazanan C9’da orta koridor oyuncusu Jensen 20-2-5 gibi muazzam LeBlanc performansı ile geceye damgasını vurdu. Sağlam bir takım oyunu ile rakibini 3-1 ile geçen Cloud9 böylece adını yarı finale yazdırdı.

Çeyrek finalin diğer ayağında Counter Logic Gaming ve Team Liquid karşılaştı. Serinin birinci maçında hızlı bir oyun ortaya koyan CLG fazla zorlanmadan 17-8’lik sonuçla galip gelmeyi başardı. Ormancı Xmithie’nin erken oyundaki başarılı baskınları CLG’nin kontrolü eline almasında büyük rol oynadı. İkinci karşılaşmada varlığını hissettiren ve maça ortak olan Team Liquid her ne kadar rakibini bir hayli zorlasa da galibiyete ulaşamadı. Objektif ve altın avantajını elinde bulunduran CLG ikinci maçı da kazanarak seriyi 2-0’a taşıdı. Aynı takım oyununa devam eden Team Liquid az farkla kaçırdığı galibiyeti üçüncü maçta elde etti. Hataya yer vermeyen TL baskılı bir oyun oynayarak CLG’ye hamle şansı tanımadı. 33 dakika sonunda 22-8 ile maçı bitiren TL seriyi 2-1’e getirdi. Dördüncü maçta kusursuza yakın bir oyun sergileyen CLG 26 dakika gibi çok kısa bir sürede 19-4’lük ezici bir sonuçla mücadeleden galip ayrıldı. Seriyi 3-1 kazanan CLG böylece yarı finale yükseldi.

NA LCS’de yarı final eşleşmeleri Cloud9 – Immortals ve Team Solomid – Counter Logic Gaming şeklinde oldu. Maçlar 20 ve 21 Ağustos tarihinde oynanacak.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir