League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi 2. günü  Counter Logic Gaming-Team Dignitas, Team Envy-Team SoloMid, FlyQuest-Immortals ve Phoenix1-Echo Fox serileriyle geçildi.

Serilerin kısa özeti şu şekilde:

Counter Logic Gaming 0-2 Team Dignitas

İlk karşılaşmada iki takım da takım savaşına yönelik benzer kompozisyonlara yöneldi. Açıkta kalan Graves CLG’ye giderken Rengar ise DIG tarafına gitti. Erken oyunu daha proaktif geçiren CLG, 16. dakikada yaptığı takım savaşında katliam yemesinden sonra oyunun kontrolünü tamamen rakibine kaptırdı. İvmeyi arkasına alan DIG, 23. dakikada Nashor’u aldı ve alt koridor inhibitörünü düşürdü. Daha sonra üst koridor inhibitörünü de alan DIG, 28. dakikada ilk oyundan galip ayrılan taraf oldu.

Oyunun kontrolünün bir o yana bir bu yana değiştiği ikinci oyunda CLG Fiora-Darshan üzerinden ayrık ittirme kompozisyonu kurdu. DIG ise ilk oyundakine benzer şekilde takım savaşına yönelik seçimleri kilitledi. Erken ve orta oyun da iki takım da net bir şekilde üstünlük kuramadı. CLG’nin ayrık ittirme stratejisi 35. dakikada meyvesini verdi ve Darshan alt koridor inhibitörünü düşürdü. 37. dakikada dağınık bir Baron savaşı çıkartan CLG, bu dakikadan sonra rakibini engelleyemedi ve 40. dakikada ikinci oyunu da kaybetti.

Team Envy 1-2 Team SoloMid

32 dakika süren ve 36 skorun çıktığı ilk oyunda, TSM’in Camillie ve Talon tercihleri bekleneni veremedi. NV ekibi Jayce ve Ziggs üzerinden bir dürtme kompozisyonu yaparken kompozisyonun gerekliliklerini harfiyen yerine getirmesini bildi. İlk dakikadan son dakikaya kadar çatışmanın yaşandığı oyunda, NV’nin daha iyi takım savaşları çıkarması farkın giderek açılmasını sağladı. TSM’de özellikle Elise-Svenskeren ve Camillie-Hauntzer kötü bir oyun ortaya koydu. NV cephesinde maçın iki yıldızı vardı: Lee Sin-LirA ve Jayce-Ninja

İlk oyunda Camillie ile kötü bir performans ortaya koyan Hauntzer, ikinci karşılaşmanın kazanılmasında en büyük role sahip olan isim oldu. Birebirde aldığı skorların etkisiyle sık sık rakip ormanda ve orta koridorda baskı yaratan Hauntzer, Graves-Svenskeren ve Ryze-Bjergsen’in de güçlenmesini sağladı. Toplam 27 dakika süren karşılaşmada TSM adına maçın kazanılmasında en önemli etken üst koridor & ormancı & orta koridor sinerjisi oldu.

Üçüncü ve son oyunda NV’den hasar temeline dayanan; ancak kitle kontrolü ve savaş başlatma mekanizması olmayan erken oyun kompozisyonu geldi. NV’nin kurduğu kompozisyon erken safhada başarılı şekilde işlerken orta ve geç aşamada  ön safta duracak bir şampiyonun olmaması oyunun kaderine etki etti. TSM, Ashe oku etrafında planlı ve koordineli bir oyun gerçekleştirerek 38. dakikada seriden galip ayrılan taraf oldu.

FlyQuest 0-2 Immortals

İlk oyunun yasaklama seçim ekranında nispeten kötü seçimler gerçekleştiren FLY, Shen açıkta kalmasına rağmen ilk seçimden almadı. IMT ise bunu fırsat bildi ve Shen’i kilitledi. Ayrıca,  IMT orta koridoru Pobelter da Katarina seçimini yaptı. Toplam 33 dakika süren karşılaşmada IMT, Shen ultisiyle birçok kez oyun yapma fırsatı buldu. Hem aldığı baskınlar hem de Shen ultisi faktörüyle kartopuna bağlanan Katarina, oyunun 33. dakikada 22’ye 4 bitmesini sağlayan en önemli mimarlardan oldu.

İkinci maçta Ashe oku etrafında anlık hasara dayalı seçimler yapan IMT, aldığı seçimlerin çerçevesince bir oyun ortaya koymasını bildi. Özellikle alt koridorda fark yaratan IMT, elde ettiği skor avantajını sürekli takım savaşı yaparak daha da arttırdı. FLY ekibi oyun boyunca dağınık bir görüntü çizerken IMT oyuncularının sinerjisi ise yüksekti. 23. dakikada Baron’u alan IMT, 25. dakikada 19’a 4’lük skorla seriyi 2-0 kazanan taraf oldu.

Phoenix1 2-0 Echo Fox

P1 tarafından klasikleşmeye başlayan üst koridor Kled, ormancı Zac seçimleri serinin ilk oyununda da geldi. EF ise üst koridora Renekton’u, ormana Olaf’ı seçti. Erken ve orta oyunda iki takım da nispeten dengeli bir görüntü çizerken oyunun kırılma anı dakika 23’te yaşandı. P1’in Baron’u alması bütün rüzgarın P1 lehine geçmesini sağladı. Baron güçlendirmesiyle orta koridor inhibitörünü alan ekip 27. dakikada oyunu bitirdi.

Serinin ikinci oyununda son derece iyi bir yasaklama seçim ekranı geçiren EF, Shen, Syndra ve Malzahar seçimlerini almasına rağmen bu şampiyonların efektifliğini Vadi’ye istediği ölçüde yansıtamadı. Oyunun büyük bir bölümü iki takım adına da kontrollü ilerledi. 33. dakikada Baron’u alan P1, bu güçlendirmeden yeteri kadar iyi yararlanamadı.  Bu dakikadan sonra oyunun kontrolü P1 lehine ilerledi. 41. dakikada orta koridorda takım savaşına isteyen ve bu takım savaşından dört skorla ayrılan P1, serinin ikinci oyununu da kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir