League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi 7. Hafta 3. Gün

NA LCS’te 2017 Bahar Mevsimi 7. hafta üçüncü gün mücadeleleri CLG-C9, FOX-DIG, IMT-TSM ve TL-NV karşılaşmalarıyla sona erdi. Oynanan dört seride üç maça uzarken puanları alan takımlar CLG, DIG, TSM ve TL oldu.

Karşılaşmaların kısa özetleri şu şekilde:

Counter Logic Gamig 2-1 Cloud9

CLG, Rengar-Orianna ikilisiyle takım savaşlarına yönelik kompozisyon oluştururken, C9 metanın güçlü ormancılarından Graves ve Ekko-Ezreal gibi mobil şampiyonları tercih etti. Oyunun ilk kanı Rengar-Trundle ikilisinin dokuzuncu dakikada Maokai’i kule altında düşürmesiyle Trundle’de kaldı. Erken oyunda ilk kulenin düşmesiyle birlikte Rengar üst koridoru kamplayıp takımının skor çıkarmasını sağlarken, Graves buna etkili bir yanıt veremedi. Pozisyon avantajıyla birlikte Baron etrafındaki görüşe hakim olan CLG yirmi dokuzuncu dakikada Baron güçlendirmesinin sahibi oldu. Makro oyunu iyi oynayan fakat takım savaşlarında eksik yakalanan CLG otuz sekizinci dakikada verdiği katliamla Baron’u kaybetti. Kırk sekizinci dakikada C9 ekibinin haritada önde olmasını cezalandıran Lulu-Caitlyn ikilisi Nexus’u yıkarak takımına ilk maçı kazandırdı.

Serinin ikinci maçında Ray üst koridorda Rumble, Sneaky alt koridorda Jhin’i tercih etti. Darshan son zamanlarda üst koridorda sık görmeye başladığımız Kled seçimini yaparken, Graves tercihini bu oyunda Xmithie yaptı. Koridor safhasında agresif oynamak isteyen Ezreal-Lulu ikilisini Sneaky aldığı ilk kanla cezalandırdı. İlk maçta Xmithie’nin üst koridora kurduğu baskıyı kurmak isteyen Contractz başarılı olamadığı gibi verdiği yanlış kararlarla CLG’ye skor verdi. Yirmi birinci dakikada dengeleyici ve son perdeyi etkili kullanan C9 başlayan takım savaşından katliam alarak, Baron güçlendirmesinin sahibi oldu. Yaptığı kuşatmalarla sistematik olarak kuleleri düşüren C9 yirmi beşinci dakikada altın farkını yedi bine çıkarmayı başardı. Takım savaşlarında Kled, Rumble kadar etkili olamadı. Otuz dördüncü dakikada başlayan takım savaşında yine dengeleyici ve son perdeyi uyumlu kullanan C9 aldığı katliamla serinin ikinci maçında durumu 1-1’e getirdi.

Serinin son karşılaşmasında CLG yaptıkları Gragas ve Poppy tercihiyle oldukça tank bir takım kompozisyonu oluşturdu. C9’da Jensen orta koridorda Victor, Sneaky ise alt koridorda Jayce alarak ilginç bir seçim yaptı. Oyunun ilk kanını dördüncü dakikada alt koridora ormancısıyla birlikte yaptığı baskınla Huhi aldı. On beşinci dakikada C9 ormanında başlayan takım savaşı CLG için tam bir faciaydı. Kullandığı ışınlan ile birlikte Renekton dörtte dört alırken, Jensen’in Darshan’ı düşürmesiyle CLG katliama uğradı. Ray aldığı dört skorla birlikte güç patlaması yaşarken yirmi dördüncü dakikada alt nehirde başlayan takım savaşında gri ekrana bakan takım yine CLG oldu. Otuz ikinci dakikada Rengar skorunu alan CLG, Baron güçlendirmesiyle birlikte üst koridor inhibitörünü de açmayı başardı. Otuz dokuzuncu dakikada Kadim Ejderha etrafında kötü kararlar veren C9 verdikleri üç skorla birlikte kırkıncı dakikada serinin son maçını kaybeden taraf oldu.

Echo Fox 1-2 Team Dignitas

FOX yaptıkları Shen-Lulu seçimleriyle nişancıları Ashe’i korumaya yönelik bir kompozisyon oluştururken, DIG Rengar-Ekko tercihleriyle aradan çıkarmaya yönelik bir takım kurdu. Erken oyunda iki ormancı da agresif oyun tarzıyla skorlar çıkarmayı başardı. On birinci dakikada Alev Ejderi için başlayan takım savaşı ikiye bir değişimle FOX lehine sonuçlandı. Yirmi üçüncü dakikada üç skor çıkaran DIG, bu avantajını Baron’a dönüştürebildi. Otuz üçüncü dakikada Ashe ultisiyle Ezral’ı devamında Nautilius’u düşüren FOX Baron güçlendirmesinin sahibi oldu. Ahri ile oldukça başarılı performans sergileyen Frogen başlayan takım savaşlarında taşıyıcıları düşürerek takım savaşlarında takımına üstünlük sağlayabildi. Kırk birinci dakikada Baron ve Kadim Ejderha’yı alan DIG yaptığı kuşatmayla orta koridor inhibitörüyle birlikte bir Nexus kulesini yıktı. Üst koridorda kuşatma yapmaya çalışan DIG’a oldukça etkili cevap veren FOX çıkardığı üç skorla birlikte elli üçüncü dakikada oyunu bitiren taraf oldu.

Serinin ikinci maçında DIG orta koridorda Vladimir, üst koridorda son zamanlarda yıldızı parlayan Gragas seçimlerini yaptı. FOX ikinci maçta da nişancı seçimini Ashe’den yana kullandı ve ormanda Rengar’ı tercih etti. İlk kan üçüncü dakikada Graves’in alt koridora düzenlediği baskınla DIG’a gitti. Yedinci dakikada alt koridorda başlayan savaşta Ashe ultisini başarılı kullanan KEITH Ezreal’ı düşürerek ilk kule kanını da alan taraf oldu. Yirmi dokuzuncu dakikada başlayan takım savaşında rakibinin bütün hamlelerini oldukça başarılı cevap veren DIG aldıkları katliamla birlikte Baron güçlendirmesinin de sahibi oldu. Otuz yedinci dakikada isabet eden Ashe ultisiyle savaş başlatmak isteyen FOX’a en etkili yanıtı Gragas verdi. Gragas’ın aldığı üç skorla birlikte katliama uğrayan FOX, otuz dokuzuncu dakikada Gragas ve mega minyonların Nexus’u düşürmesiyle ikinci maçtan mağlup ayrıldı.

Serinin son maçında da DIG Ashe ve Victor’dan vazgeçmezken, DIG orta koridorda Cassiopeia nişancı rolünde ise Jhin’i tercih etti. İki takımda oyuna alt koridorda agresif başlarken ilk kanı Ashe aldı. Yirmi dördüncü dakikada Graves’in düşmesiyle başlayan takım savaşından iki skor daha çıkaran DIG, Baron’u alan taraf oldu. Makro oyunu iyi oynayan ve harita görevlerine önem veren DIG otuzuncu dakikada altın farkını üç bine çıkarmayı başardı. Otuz altıncı dakikada Baron’a başlayan ve Baron’u almayı başaran FOX için başlayan takım savaşı oyunun sonu oldu. FOX’un Baron yaptığından haberi olan DIG Baron etrafında harika pozisyon aldı ve başlattığı takım savaşında rakiplerini tek tek avlamayı başardı. Otuz yedinci dakikada katliam alan DIG maçtan galip ayrılarak seriyi kazanan taraf oldu.

Immortals 1-2 Team SoloMid

Koridor aşamasında agresif şampiyonları oynamayı seven Pobelter orta koridorda Orianna tercihi yaptı. Etkili ultileriyle takım savaşının kaderini belirleyen Rumble’yi Flame seçerken, Hauntzer Shen almayı tercih etti. Bjergsen orta koridorda Ekko’yu seçerken, WildTurtle nişancı rolünde mobil şampiyon olan Ezreal’ı aldı. Oldukça hızlı başlayan karşılaşmada IMT alt koridor ikilisi WildTurtle’yi geri göndermeyi başarırken, ilk kanı dördüncü dakikada Dardoch aldı. Erken oyunda Svenskeren’in bütün hareketlerini takip eden ve anında yanıt veren Dardoch takımı adına fark yaratan isim oldu. Rengar ve Orianna ikilisini oldukça etkili kullanan IMT çıkardığı skorlar ve kulelerle on beşinci dakikada altın farkını yedi bine kadar çıkarmayı başardı. Oyunu tamamen domine eden ve makro oyunu kusursuz oynayan IMT yirmi dördüncü dakikada vadinin ilk Baron’unu alarak TSM karşısında büyük bir üstünlük sağladı. Baron güçlendirmesiyle üç inhibitörü de düşüren IMT yaptığı son kuşatmayla birlikte yirmi sekizinci dakikada serinin ilk maçından galip ayrıldı.

TSM ilk maçta durduramadıkları Rengar’ı bu maçta da Dardoch’a bırakırken, nişancısını Rengar tehdidinden korumak için destekte Lulu seçimini yaptı. Oyunun ilk kanını ikinci dakikada yine Dardoch dökerken üçüncü dakikada kendi ormanında Graves’i düşürerek oyuna ağırlığını koymayı başardı. Dokuz dakikada beş skorda ulaşan Dardoch’ı TSM bu maçta da durdurmakta oldukça zorlandı. Yirmi beşinci dakikada Pobelter-Dardoch ikilisinin Bjergsen’i düşürmesiyle Baron’a yönelen IMT yaptığı pozisyon hatalarıyla Baron’u adeta TSM’e hediye etti. Aldığı Baron’la birlikte oyuna geri dönen TSM oyuna geri döndü ve otuz dördüncü dakikada başlayan takım savaşında üç kişi olmalarına rağmen katliam alarak iki inhibitörle birlikte Nexus kulelerini düşürmeyi başararak otuz altıncı dakikada serinin ikinci maçından galip ayrılan taraf oldu.

İlk iki maçta Dardoch’un oldukça etkili performans sergilediği Rengar’ı bu maçta Svenskeren alırken, Dardoch ormanda Graves’i tercih etti. Orta koridorda Pobelter’in takım savaşlarında oldukça etkili bir şampiyon olan Orianna tercihine Bjergsen Ahri’yle yanıt verdi. İki takımında orta koridoru oyuna oldukça agresif başlarken çıkan ilk takastan ikiye birlik değişimle TSM avantajlı ayrıldı. İlk iki maçta Rengar’la oldukça etkili performans gösteren Dardoch bu maçta Svenskeren’in gerisinde kaldı. Üçüncü maçta takım savaşlarını etkili oynayan ve savaşlardan üstün çıkan TSM yirmi beşinci dakikada altın farkını beş bine çıkaran taraf oldu. Ahri’yle harika performans sergileyen Bjergsen’in üst koridorda Ashe’i düşürmesi TSM’e Baron’la birlikte alt koridor inhibitörünü getirdi. Otuz sekizinci dakikada başlayan takım savaşının kaderini Ahri ve Rengar belirledi. Başlayan takım savaşıyla katliam alan TSM otuz sekizinci dakikada serinin son maçından galip ayrılan taraf oldu.

Team Liquid 2-1 EnvyUs

NV nişancı rolünde kulelere yüksek hasar veren Ziggs’i tercih ederken, TL takım savaşlarında ultisiyle uzaktan yüksek hasar çıkarabilen Jhin’i aldı. Günün son karşılaşmasında Piglet orta koridorda Ryze seçimiyle dördüncü dakikada ilk kanı almayı başardı. Ninja Jayce seçimiyle sergilediği performansla Piglet’in oldukça gerisinde kalırken, Elise de ormanda Graves’ten daha etkili oyun sergiledi. Otuz birinci dakikada Baron etrafında Piglet’i avlayan NV verdiği aceleci Baron kararının cezasını katliamla ödedi ve Baron’u TL aldı. Otuz yedinci dakikada başlayan takım savaşında ikinci katliamını alan TL üst koridordan inhibitörü düşürerek serinin ilk maçını kazanan taraf oldu.

Serinin ikinci seçim ekranında NV alt koridorda yine Ziggs’i tercih ederken, üst koridorda son zamanlarda sık gördüğümüz Renekton seçiminde bulundu. Ryze ile ilk maçta etkili performans gösteren Piglet, serinin ikinci maçında beklenmedik bir Zed seçimi yaparken, Ninja bu seçime Talon’la karşılık verdi. Oldukça hızlı başlayan ikinci maçta ilk kanı NV üçüncü dakikada alt koridorda almayı başardı. Erken oyunda koridorlara oldukça yakın oynayan ve sık sık baskın atan NV ormancısı Lee Sin takımına koridorları kazandırmayı başardı. On ikinci dakikada iki skoru bulunan Ninja oldukça agresif bir oyunla girdiği ikiye birlik takastan iki skor çıkararak oldukça etkili bir hale geldi. Yirmi ikinci dakikada Baron’a etkili pozisyon yapan NV görüş hakimiyetinin sağladığı avantajla birlikte Baron güçlendirmesinin sahibi oldu. Baron güçlendirmesiyle yaptığı kuşatmada iki skor çıkan NV yirmi altıncı dakikada Nexus’u yıkarak durumu 1-1 yaptı.

İkinci maçta Zed’le sönük bir performans sergilen Piglet üçüncü seçim ekranında Ahri’yi kilitledi. TL Ahri-Camille-Ezreal gibi şampiyonlarla oldukça mobil bir takım kompozisyonu kurarken, NV Kha’zix-Ekko gibi seçimlerle yüksek hasar potansiyeline sahip bir takım kurdu. Serinin üçüncü karşılaşması da oldukça hızlı başladı. Henüz üçüncü dakikada rakip ormanda LirA’yı avlayan Reignover ilk kanı dökerken,Ninja yedinci dakikada Piglet’le kule altında girdiği takastan galip ayrıldı. Rumble ile oldukça etkili bir performans sergileyen Seraph on ikinci dakikada üst koridorda girdiği ikiye birlik takastan bir skor çıkarmayı başardı. On dokuzuncu dakikada üç kişinin yakaladığı Ninja oynadığı harika oyunla skor vermezken takımının yardımına yetişmesiyle iki skorla takastan galip ayrıldı. Yirmi sekizinci dakikada kendi ormanında kötü pozisyonda yakalanan NV dört skorla birlikte Baron’uda TL’ye bıraktı. Geç oyunda oldukça başarılı oyunlar sergileyen Piglet aldığı skorlarla birlikte oldukça etkili bir hale geldi. Otuz beşinci dakikada aldığı katliamla iki inhibitörü düşüren TL kırkıncı dakikada yaptığı kuşatmayla Nexus’u yıkarak serinin son maçından galip ayrılmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir