League of Legends

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi 8. Hafta 1. Gün

flickr.com/lolesports

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi 8. hafta ilk gününde Team Dignitas-Team Liquid ve Echo Fox-Counter Logic Gaming serileri oynandı.

Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team Dignitas 2-0 Team Liquid

Serinin ilk oyununda Team Dignitas tarafından hem kitle kontrolü olan hem de kuşatma yapabilecek seçimler geldi. Orta koridora Orianna’yı alan DIG, topu rahatça ulaştırabilmek için Rengar ve Gragas seçimlerini yaptı. TL ise DIG’in tersine kitle kontrolü sınırlı ve kuşatmaya elverişli olmayan bir kompozisyona yönelerek orta koridora Vlad’ı Doublelift’e ise Ezreal seçimini yaptı. Erken oyunda Piglet’in üzerine oynayan DIG bunda başarılı oldu ve farkı buradan yarattı. DIG, Vlad’ı ilk 10 dakikada üç kere düşürdü. Erken oyunda ormancı ve orta koridor özelinde fark yaratmayı başaran DIG, kuleleri de düşürerek rakibiyle büyük bir fark oluşturdu. 24. dakikada Nashor’u alan Dignitas, 27. dakikada oyunu bitirdi. DIG, rakibine kule alma şansı tanımazken sadece iki skor verdi.

İkinci oyunun yasaklama seçim kısmında başarılı seçimler yapan DIG, Orianna-Varus-Malzahar gibi ultileri efektif özelliğe sahip şampiyon tercihlerinde bulundu. TL ise ormana Rek’Sai alırken üst koridora Rumble’ı kilitledi. 28 dakika süren ikinci karşılaşmada iki takım da erken oyunda kontrollü bir oyun ortaya koydu. Buna rağmen DIG makro oyunda rakibine oranla daha başarılı hamleler yaptı. İlk karşılaşmada takım savaşlarında TL’de görülen dağınıklık ikinci oyunda da tekrar etti. DIG oyuncuları daha koordine takım savaşları yaparken TL ise uyumsuz ve kopuk takım savaşları yaptı. 26. dakikada Nashor’u aldıktan sonra üst ve alt inhibitörü düşüren DIG, 33. dakikada ikinci oyunu kazanmayı bildi.

Echo Fox 0-2 Counter Logic Gaming

İlk maçta iki takım tarafından da yasaklanmayan Shen ve Rengar seçimleri EF’den gelirken CLG kitle kontrolü nispeten sınırlı seçimlere yöneldi. Toplam 42 dakika süren ve kıran kırana bir mücadelenin yaşandığı oyunda iki takım da net bir şekilde birbirine üstünlük kuramadı. 41. dakikada Kadim Ejder bölgesinde daha iyi bir takım savaşı yapan CLG, yaptığı katliam sonrası oyunu kazanabildi. Yaklaşık 40 dakika boyunca iki takım da birer kere Baron’u alırken her iki ekip de güçlendirmeyi etkili bir şekilde kullanamadı. Hem mikro oyunda hem de makro oyunda birbirine net şekilde üstünlük kuramayan iki takım için farkı yaratan unsur ise son takım savaşında CLG taşıyıcılarının rahat bir şekilde hasar vermeleri oldu.

Serinin ikinci karşılaşmasında ilk kompozisyonunun hemen hemen aynısı kuran EF, üst koridorda Nautilus yerine Swain seçimini yaptı. CLG ise orta koridora Talon’u alırken Darshan’ın ellerine Rumble’ı bıraktı. İlk maçın tersine erken oyunda çok daha başarılı bir oyun ortaya koyan EF hem makro hem de mikro oyunda rakibine üstünlük kurdu. Ancak dakika 19’da Ejder bölgesinde EF’nin yediği katliam, üstünlüğün CLG’ye geçmesini sağladı. Dakika 29’da EF’nin Baron kararı felaketle sonuçlandı. EF, Baron’u Olaf’a çaldırırken Rumble-Darshan ise dörtte dört yaptı. Bu pozisyondan sonra kontrolü tümüyle lehine döndüren CLG, ikinci oyunu da kazanarak seriyi 2-0 ile kapattı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.