League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 3. Hafta 3. Gün

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nin üçüncü hafta, üçüncü gününde NV-TSM, P1-CLG, FLY-C9 ve DIG-EF serileri oynandı.

Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team EnVyUs 0-2 Team SoloMid

Toplam 27 dakika süren günün ilk oyununda, her iki ekip de takım savaşı başlatabilecek seçimlere yöneldi ve benzer kompozisyonlar kurdu. Erken aşamadan orta aşamaya geçerken takım savaşlarında farkı yaratan unsur ise, TSM’in ön saflarda durabilecek Gragas gibi bir tanka sahip olmasına karşın NV’nin herhangi bir ön safının olmamasıydı. Oyun başından itibaren ikili veya üçlü çatışmalarda rakibine cevap vermekte zorlanan NV, ilk maçta rakibinden sadece bir kule ve bir skor alarak kaybetti. İlk oyundaki kontrollü hava, ikinci oyunda kendini şölen tadında bir mücadeleye bırakırken galibiyete çok yaklaşan NV, adeta bunu kendi eliyle teslim etmiş oldu. Yaklaşık 30 dakika boyunca dengeli ilerleyen oyunun kırılma anı, NV’nin ninja Baron denemesinin TSM tarafından fark edilmesinin ardından yaşandı. Önce Baron’u kaybeden NV, sonra da rakibinin yakaladığı rüzgar karşısında direnemedi ve seriden mağlubiyetle ayrıldı.

Phoenix1 1-2 Counter Logic Gaming

Serinin ilk oyununda her iki ekip de koridorlarda agresif seçimler de bulunurken hasar ağırlıklı şampiyonlara yöneldiler. Oyunun erken aşaması iki takım adına da dengeli ilerledi. Orta bölümde, P1 üyelerinin pozisyon hataları sayesinde kontrolü ele geçiren CLG, ilk oyunu kazanan taraf oldu. Yaklaşık 40 dakika süren ve kıran kırana bir mücadelenin yaşandığı serinin ikinci oyununda iki Baron ve bir Kadim Ejder alındı. Bu güçlendirmelerin ortak özelliği ise, hepsinin P1 tarafından alınmış olunmasıydı. Nidalee’nin erken oyunu iyi geçirmesiyle oyuna tutunan P1, geç aşamada Cassiopeia’nın hasarı etrafında oynama işini son derece başarılı uyguladı ve ikinci oyunu alarak ikinci oyunu aldı. Üçüncü oyunda da ikinci oyundakine benzer bir senaryo yaşandı. Mücadelenin hat safhada olduğu son oyunda, erken oyunda Twitch ve Lee Sin büyük skor avantajı elde etti. Hiper taşıyıcısını orta bölüme sağlam sokan P1, takım savaşlarında da iyi işler çıkarmasına karşın sezon boyunca yaşadığı sıkıntıyı yine yaşadı ve makro oyunda bitirici hamleyi yapmak konusunda sıkıntı çekti. Nitekim 43 dakika boyunca P1’ın aldığı sadece üç kule bulunuyordu. Geç bölümde dağınık pozisyon alması sonucu takım savaşını kaybeden P1, büyük bölümünü önde olduğu son maçı rakibine hediye etmiş oldu.

FlyQuest 0-2 Cloud9

İlk maçta nişancı Kennen kompozisyonu FLY’dan gelirken C9 ise aradan çıkartmaya dayalı J4, Elise ve Syndra seçimlerini gösterdi. Erken oyunda Elise ve Bard’ın orta koridora yönelik yaptığı rotasyonlar sayesinde Syndra’nın Orianna karşısında avantaj elde edilmesi hedeflendi ve bunda mutlak başarı da sağlandı. Bütün koridorlarda baskın bir oyun ortaya koyan C9, erken oyundaki proaktif tutumu sayesinde ilk 29. dakikada kapattı. İkinci anlık hasarı olan Rengar, Talon ve Xayah seçimleri giden taraf FLY olurken C9 ise takım savaşına yönelik bir kompozisyon kurmayı tercih etti. C9’nın makro oyununa cevap vermekte yine zorlanan FLY, rakibinden Baron da çalmasına rağmen karşılaşma boyunca pek varlık gösteremedi. Takım halinde vasat bir görüntü çizen FLY, C9 tarafından adeta süpürüldü. İkinci oyuna ilişkin bir anektod olarak, C9 nişancısı Sneaky, 240 maçta 1000. skoruna ulaştı.

Team Dignitas 2-1 Echo Fox

Serinin ilk oyunu iki takım adına da bolca bireysel ve takımsal hatanın yapıldığı bir maça sahne oldu. DIG geç aşamaya yönelik kompozisyon kurmayı tercih ederken FOX ise erken oyuna yönelik seçimler gerçekleştirdi. Erken oyunda rakibini forse eden FOX, oyunun ilerleyen dakikalarında DIG üssünü ele geçirmek için aceleci davranınca bir anda kendi merkezini yıkılmış buldu ve ilk oyun DIG’e gitti. İkinci karşılaşmada erken oyunu Akaadian’ın gösterdiği harika Elise performansıyla domine eden FOX, sahip olduğu Blitzcrank ile de birçok pozisyonda rakibini ters yakaladı ve aradan çıkardı. Mikro oyundaki üstünlüğünü makro oyunla pekiştirmesini bilen FOX, seriyi 1-1’e getirdi. Serinin ve haftanın son maçı ise DIG galibiyetiyle sonuçlandı. İkinci oyunda da Elise alan Akaadian’ın üzerine oynayan FOX, bundan sonuç elde etti ve Akaadian’ın erken dakikalarda oyundan düşürmesini bildi. Makro stratejilerini harita üzerinde doğru uygulayan DIG, seriyi 2-1 ile kapattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir